Holivudas aktrise Andželina Džolija veikusi dubultu mastektomiju, lai samazinātu krūts vēža risku. Mastektomija ir visu piena dziedzera audu izņemšana.

Trīsdesmit septiņus gadus vecā Holivudas aktrise skaidro «The New York Times», kāpēc izšķīrusies par šādu soli. Kā izrādās, slavenajai aktrisei mediķi konstatējuši procentuāli augstu vēždraudes risku.

Ārsti noteikuši, ka pastāv 87% iespēja attīstīties krūts vēzim, bet 50% - olnīcu vēzim.

«To uzzinot, es nolēmu sevi pasargāt no riska, cik iespējams,» stāsta Džolija.

Iespējams, vēža risks ir mantots, jo Džolijas māte ar vēzi cīnījās gandrīz desmit gadus un nomira 56 gadu vecumā. Džolijai konstatēts ar paaugstinātu vēža risku saistītā gēna BRCA1 mutācija.

Mastektomiju Džolija sāka februārī, un tā beidzās aprīlī. Šajā laikā aktrisei izdevies terapijas norisi paturēt slepenībā.

Šīs deviņas nedēļas, kurās tika veiktas divas mastektomijas, bija pārliecinošs solis Džolijas dzīvē. Un veiksmīgi, jo, kā apgalvo Džolija,

pēc mastektomijas vēža risks no 87% samazinājies uz 5%.

Operācija viņai veikta vairākās pakāpēs - vispirms veikta procedūra krūts galu saglabāšanai, bet divas nedēļas vēlāk - liela operācija krūts audu izņemšanai un pagaidu implanta ievietošanai.

«Šī operācija nekādi nemazina manu sievišķību,» uzsver Džolija. «Es ceru, ka ikviena sieviete, kura šo rakstu lasīs, apzināsies, ka vienmēr pastāv iespēja. Ir izeja!»

Foto: Reuters/AP/Scanpix/Leta/AFP
Kā lielu atbalstu Džolija min savu vīru - Bredu Pitu, kurš bijis viņai līdzās.

Džolija ir sešu bērnu māte, no kuriem trīs ir bioloģiskie un trīs adoptētie bērni.

Informācija par masektomiju

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams