19.maijā, Vasarsvētkos plkst. 12.00 Rīgas Lutera draudze Torņakalnā rīko Citādu dievkalpojumu – labdarības koncertu «Iedvesmo dzīvei!». Pasākuma laikā un pēc pasākuma Citādā dievkalpojuma apmeklētājiem būs iespēja ziedot onkoloģijas pacientu atbalsta biedrības «Dzīvības koks» psihosociālajai rehabilitācijai. Ar savu līdzdalību koncertā ziedot aicina Intars Busulis, Linda Leen, Aija Andrejeva, Lady’s sweet, Evita Zālīte, Sus Dungo, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis un citi pazīstami mūziķi, kā arī draudzes koris un ansambļi.

Latvijā katru gadu ar vēzi saslimst vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku. Nevalstiskās organizācijas «Dzīvības koks» pieejamie pētījumi liecina, ka 30 – 50% cilvēku nespēj sadzīvot ar šo diagnozi. Tāpēc onkoloģijas slimniekiem ir nepieciešams psihosociālais atbalsts, lai pilnvērtīgi atgrieztos sabiedrībā un ikdienā. Tas ir process, kura laikā vēža slimnieki iemācās sadzīvot ar sevi un savu diagnozi, uzkrāj spēkus un enerģiju.

Citādā dievkalpojuma laikā iegūtie līdzekļi tiks veltīti rehabilitācijas iespējām 48 cilvēkiem.

FOTO: Mārtiņš Otto / TVNET

«Vasarsvētki mums atgādina par spēku, kas ir klātesošs mūsos. Par spēku celties, augt, atjaunoties, atspirgt un dzīvot. Par spēku un klātbūtni, kuru dod Kristus. Par spēku būt nevis vēža upurim, bet gan sava likteņa lieciniekam,» saka Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls. «Citiem vārdiem, Vasarsvētki mūs iedvesmo dzīvei, kas ir arī šā gada Citādā dievkalpojuma devīze. Tāpēc draudzes vārdā

aicinu ikvienu būt līdzatbildīgiem un ar savu klātbūtni un ziedojumiem palīdzēt iedvesmot dzīvei

vēža slimniekus.»

Pēc koncerta draudzes dārzā koncerta apmeklētāji ir aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, vintage tirdziņā, pavasara vingrošanā, izsolē un citās interesantās aktivitātēs. Savukārt draudzes centrā interesenti varēs tikties un runāt ar ārsti psihoterapeiti Maiju Kārkliņu.

Tāpat ikviens

ir aicināts arī piedalīties un ziedot dekoratīvas un praktiskas lietas vintage tirdziņam, kura ienākumi arī tiks ziedoti

onkoloģijas pacientu rehabilitācijai. Mantas iespējams nogādāt Rīgas Lutera draudzes namā, Torņakalna ielā 3/5 no pirmdienas līdz trešdienai laikā no 16:00 līdz 19:00 un sestdien laikā no 10:00 līdz 17:00 vai arī pasākuma norises dienā.

Pasākumu rīko Rīgas evaņģēliski luteriskā Lutera draudze. Ziedot būs iespējams baznīcas ziedojumu urnās pēc dievkalpojuma un draudzes dārzā, pasākumu norises laikā.

Pasākuma programma

12:00 – 13:30 Citāds dievkalpojums - labdarības koncerts «Iedvesmo dzīvei!». Piedalās: Intars Busulis, Linda Leen, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa, Lady's sweet, Armands Siliņš, Evita Zālīte, Sus Dungo, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Gints Pabērzs, Kaspars Grigalis, Edvīns Ozols.
Draudzes koris, bērnu ansamblis, ģitāristu ansamblis un slavēšanas grupa.

13:30 – 15:00 Pasākumi draudzes dārzā: vintage krāmu tirdziņš, radošās darbnīcas, pavasara vingrošana, smukuma darbnīca, izsole, foto stūrītis, tikšanās ar onkoloģijas atbalsta grupu, pankūkas, vafeles un citi gardumi.

Par «Dzīvības koku»

«Dzīvības koks» ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. «Dzīvības koks pārstāv Latvijas pacientu intereses ne tikai nacionālā, bet arī Eiropas līmenī. «Dzīvības koks» īstenojis projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi, iesaistījies Eiropas iniciatīvā «European Partnership for Action Against Cancer».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO