Tik augstu gruntsūdens līmeni aprīļa otrajā nedēļā ilggadējais "Daugavas" stadiona saimnieks Andris Valdmanis neatceras, taču nomierina, ka pēc nedēļas, kad šeit būs jāaizvada Baltijas līgas spēle futbolā, ūdens būšot prom.

Ūdens līmeni šopavasar, iespējams, paaugstinājuši dabas apstākļi – sniegotā ziema, un tas ir augsts, kaut arī rekonstrukcijas laikā pacēla augstāk virs jūras līmeņa gan pašu futbola laukumu, gan nedaudz arī celiņu.

"Andri, agrāk tā bija?" otrdien, staigājot pa futbola laukumu, bažīgi sev zem kājām raudzījās sporta kluba "Liepājas metalurgs" futbola direktors Šenderis Giršovičs.

"Novembrī, decembrī – jā, bet 12. aprīlī tā vēl nav bijis. Sezona parasti sākas aprīļa otrajā nedēļā, bet tik augsts gruntsūdens līmenis pavasarī nav pieredzēts," lietuvieti apgaismoja Andris Valdmanis.

Katru gadu vīri stadionā grozot galvu un prātojot, ko darīt ar gruntsūdeņiem. A. Valdmanis uzskata, ka neko te nevarot darīt: "Kamēr Liepājai nebūs jaunas kanalizācijas sistēmas, lai novadītu notekūdeni... Bet pilsētas drenāžas varbūt vēl nebūs 20 gadu. Nav pat plānota. Ir kaut kāda vīzija novadīt ūdeni no šejienes uz kanālu pie "Olimpijas" stadiona."

"Bet kā būs 19. aprīlī?" neatstājās Š. Giršovičs. "19. aprīlī atnāksit no rīta un te nebūs ne pilītes, bet laukums, protams, vēl būs mīksts," sola A. Valdmanis. Interesanti. Ja jau ūdens līmenis ir nepieredzēti augsts, kāpēc stadiona saimnieks ir tik pārliecināts, ka 19. aprīlī ūdens būs prom?

"Aprīļa pirmajās brīvdienās uz divām dienām ieslēdzām sūkni, un pirmdien tāllēkšanas bedres smiltis varēja uzgrābt ar grābekli, bet tagad, redz, tā atkal ir krietni zem ūdens. Tāpēc arī es tik mierīgi saku, ka 19. aprīlī spēle šeit varēs notikt. Tikai kāds tas laukums būs pēc tam?…" A. Valdmaņa seja kļuva domīga.

SK "Liepājas metalurgs" ģenerāldirektors Ilgvars Šēns otrdien novērtēja situāciju citos sporta kluba apsaimniekotajos stadionos, un viņam sāk šķist, ka gruntsūdeņu augstais līmenis "Daugavas" stadionā varētu būt saistīts arī ar vieglatlētikas skrejceļa izbūvi. "Gan Velnciemā, gan Raiņa parkā ir sauss, arī vietās, kur citus gadus krājās ūdens. Tā ka, iespējams, pie vainas ir skrejceļš," pauda I. Šēns.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams