Paul McCartney & Nancy Shevell

FOTO: Reuters/ScanPix

«Eksbītla» Pola Makartnija (Paul McCartney) bagātība ir 680 miljoni sterliņu mārciņu (561 miljons latu), padarot viņu par bagātāko britu mūziķi, liecina laikraksta «Sunday Times» apkopotais saraksts. 70 gadus vecais Makartnijs nav pametis topa virsotni kopš 1989.gada, kad avīze sāka apkopot sarakstu. Tolaik viņam bija 80 miljoni mārciņu.

Pagājušajā gadā mūziķis uzstājās Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dimanta jubilejas pasākumā, kā arī Londonas Olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijās.

Viņa 18 koncertu turneja «On the Run» 2012.gadā ieņēma 57 miljonus ASV dolāru.

Tikmēr topa otro vietu ieņem komponists Endrū Loids-Vēbers ar 620 miljoniem mārciņu (511 miljoniem latu). Viņa bagātība pieaugusi, pateicoties tādiem veiksmīgiem mūzikliem kā «Operas spoks», «Evita» un «Kaķi».

Savukārt trešajā vietā ierindojās grupa «U2», kuras kopējā turība sasniedz 520 miljonus mārciņu (429 miljonus latu), bet ceturtajā - hita «Candle in the Wind» autors Eltons Džons ar 240 miljoniem mārciņu (198 miljoniem latu).

Piekto vietu ar 200 miljoniem mārciņu (165 miljoniem latu) dala rokgrupas «The Rolling Stones» līderis Miks Džegers un slavenību pāris Viktorija un Deivids Bekhemi.

Top10: Bagātākie britu mūziķi

1 - Paul McCartney & Nancy Shevell - £680 miljoni

2 - Andrew Lloyd Webber - £620 miljoni

3 - U2 -£520 miljoni

4 - Elton John - £240 miljoni

=5 - David & Victoria Beckham - £200 miljoni

=5 - Mick Jagger - £200 miljoni

7 - Michael Flatley - £191 miljoni

8 - Keith Richards - £185 miljoni

=9 - Olivia & Dhani Harrison - £180 miljoni

=9 - Sting £180 miljoni

Savukārt dziedātāja Adele ir bagātākā no britu jaunajiem mūziķiem, liecina laikraksta «Sunday Times» apkopotais saraksts. 24 gadus vecā dziedātāja otro gadu pēc kārtas ierindojās topa virsotnē. Gada laikā viņas bagātība no 20 miljoniem sterliņu mārciņu (16,5 miljoniem latu) pieaugusi līdz 30 miljoniem mārciņu (24,7 miljoniem latu), aplēsusi avīze. Par to jāpateicas albuma «21» un singla «Skyfall» no tāda paša nosaukuma filmas par Džeimsu Bondu pārdošanas apjomam.

Otrajā vietā ierindojas dziedātāja Šerila Koula, kura iekaroja slavu meiteņu grupas «Girls Aloud» sastāvā, bet vēlāk uzsāka veiksmīgu solokarjeru. Viņas bagātība aplēsta uz 14 miljoniem mārciņu. Trešo vietu dala hita «Bleeding Love» izpildītāja Leona Lūisa un dziedātāja Keitija Melua. Katra no viņām nopelnījusi 12 miljonus mārciņu. Pirmajā desmitniekā iekļuvušas arī Koulas grupas biedrenes no nu jau izjukušās grupas «Girls Aloud» - gan Nadīnas Koilas, gan Nikolas Robertsas bagātība aprēķināta ap sešiem miljoniem mārciņu. Jaunpienācēji sarakstā ir puišu grupas «One Direction» dalībnieki Harijs Stails, Nails Horans, Zeins Maliks, Lūiss Tomlinsons un Laiems Peins, kuru kopējā turība sasniedz 25 miljonus mārciņu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO