Senās mūzikas festivāls

FOTO: Publicitātes foto

Ir sākusies biļešu tirdzniecība uz «Latvijas Koncertu» organizēto 19. starptautisko Senās mūzikas festivālu, kas šogad notiks no 10. līdz 13. jūlijam. Festivāla uzmanības lokā šovasar mūzika no gregoriskā dziedājuma līdz Vīnes klasikai, uzsvaru liekot uz itāļu, vācu un franču baroka pērlēm. Koncertos dzirdēsim slaveno itāļu vijolnieku Rikardo Mināzi un čellistu Mario Brunello, kontrtenoru Sergeju Jēgeru, orķestri «Kremerata Baltica», Rīgas Doma zēnu kori, baroka orķestri «Collegium musicum Rīga», «Sinfonietta Rīga» baroka ansambli u.c. Koncerti notiks Rīgas baznīcās un koncertzālēs, kā arī jau tradicionāli Rundāles pilī, kur tiks gaidīti arī mazie klausītāji uz koncertuzvedumu «Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm», informē VSIA «Latvijas Koncertu» sabiedrisko attiecību vadītāja Rinta Bružēvica.

Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncerts notiks 10. jūlijā plkst. 20 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kur uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris un «Collegium musicum Rīga» diriģentu Mārtiņa Klišāna un Māra Kupča vadībā. Skanēs viens no baroka mūzikas superhitiem – Pergolēzi skaistā kantāte «Stabat Mater», kur solopartijās varēs dzirdēt soprānu Elīnu Šimkus un kontrtenoru Sergeju Jēgeru.

11. jūlijā, plkst. 20 Mazajā ģildē franču baroka meistardarbus atskaņos «Sinfonietta Rīga» baroka ansamblis. Savukārt 12. jūlijā plkst. 20 Mazajā ģildē koncertā «Bahs, Hendelis un Korelli» spēlēs viena no mūsdienu spožākajām blokflautistēm - Doroteja Oberlingere kopā ar mūsu aizrautīgo klavesīnisti Ievu Salieti un teicamo baroka čellisti Ilzi Gruduli.

Mazajā Mežotnes pilī 12. jūlijā, plkst. 20 klausītājus gaidīs itāļu čella virtuozs Mario Brunello. Savukārt plkst. 22 Rīgas Domā varēs dzirdēt Sergeju Jēgeru vienā programmā ar viduslaiku dziedājumu meistariem – vokālo grupu «Schola cantorum Riga», kas koncertēs tradicionālajā programmā «Gregoriskie dziedājumi».

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena 13. jūlijā sāksies plkst. 15 ar koncertuzvedumu bērniem «Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm» pils Baltajā zālē. Muzikālajā pasakas uzvedumā bērnus priecēs krāšņi tērpi, skaistas senās mūzikas skaņas un deju raksti baroka deju grupas un baleta studijas «Freska» solistu izpildījumā. Kurpnieksievas lomā iejutīsies dziedātāja Ieva Parša.

Senās mūzikas festivālā - mūzika no gregoriskiem dziedājumiem līdz Vīnes klasikai

FOTO: Publicitātes foto

Plkst. 18 Rundāles pils Baltajā zālē spēlēs baroka orķestris «Collegium musicum Rīga» diriģenta Māra Kupča vadībā.

Plkst. 20 priecēs slavenais itāļu vijolnieks Rikardo Mināzi – izcils vēsturiskā atskaņojuma lietpratējs, nevaldāmas fantāzijas un dāsna skatuves šarma īpašnieks. Koncertā «Itāļu baroka šedevri» Rikardo Mināzi spēlēs kopā ar «Sinfonietta Rīga».

Senās mūzikas festivāla noslēguma koncertā «Kremerata Baltica. Baroka svētki pils dārzā» pl. 22 varēs dzirdēt Mario Brunello kaismīgo, daiļi piesātināto čella spēli, kuru daudzi iepazina pagājušajā vasarā «Kremerata Baltica» festivāla koncertos. Brunello un orķestra «Kremerata Baltica» fantastisko saspēli varēs baudīt dzīvespriecīgā Bokerīni, Haidna un Tēlemaņa mūzikas programmā.

«Latvijas Koncerti» sadarbībā ar «Skaisto skatu» aģentūru 13. jūlijā nodrošinās tūristu klases autobusu braucienam uz Rundāles pili un no Rundāles pils. Pieteikšanās pa tālruni 67221767, 26415127.Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO