Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma «Sastrēgumstunda» veidotāji saņēmuši vairāku politiķu atteikumu trešdienas vakarā tiešraidē piedalīties diskusijā un atbildēt uz jautājumiem par sabrukušo ceļu gan Vecpiebalgā, gan citur Latvijā, apstiprināja raidījuma vadītājs Gundars Rēders.

Politiķiem būtu jānāk un jāatbild uz jautājumiem

Raidījumā atteikušies piedalīties pašvaldību lietu ministrs Edmunds Sprūdžs (Reformu partija), finanšu ministrs Andris Vilks («Vienotība»), bet satiksmes ministrs Anrijs Matīss esot aizņemts, jo plānotas vakariņas ar kolēģiem. Atteikums saņemts arī no «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa.

«Sastrēgumstundas» vadītājs uzsvēra, ka politiķiem būtu jānāk un jāatbild uz jautājumiem, īpaši dienā, kad Rīgā uz piketu ieradušies Vecpiebalgas iedzīvotāji un vietējā dome lūgusi sabrukušā ceļa dēļ izsludināt ārkārtas stāvokli, lai panāktu tā steidzamu remontu.

«Neredzu iemeslu, kāpēc nenākt uz raidījumu Zaķim, Sprūdžam. Tā jau ir sistēma, kas norāda uz liela mēroga atbildības trūkumu,»

uzskata žurnālists. Atteikumi no amatpersonām esot ikdiena.

Jārunā nozares ministram

Finanšu ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis sacīja, ka Vilks uzskata, ka par šo jautājumu ir jārunā nozares ministram. «Ja katru reizi ministram jāpiedalās diskusijā, kurā runā par veselību, labklājību, ceļiem, tad iznāk, ka pārējie ministri nav vajadzīgi?» retoriski jautāja Finanšu ministrijas pārstāvis.

Satiksmes ministra padomniece Inga Spriņķe norādīja, ka trešdien pēcpusdienā Rīgā ierodas Baltijas valstu transporta ministri, kuri Anrijam Matīsam ir jāuzņem, un ministrs nevar atrasties divās vietās vienlaicīgi. «Nekad neesam atteikuši Latvijas Televīzijai. Šajā laikā ministram ir jābūt citur,» teica Spriņķe.

Savukārt Sprūdžs ar savas preses sekretāres Maijas Pētermanes starpniecību paziņoja, ka atteikums piedalīties trešdienas raidījumā nekādā gadījumā neliecina par izvairīšanos no problēmas aktualitātes. Taču šajā konkrētajā gadījumā lielākā daļa atbildības atrodas citu iestāžu kompetencē un jautājuma risināšanai diez vai palīdzētu ministra, pašvaldības un iedzīvotāju kopīga pārmetumu veltīšana Satiksmes ministrijai.

Sprūdžs arī pauda gandarījumu par pašvaldības un tās uzņēmīgo iedzīvotāju aktivitāti, lai aktualizētu jautājumu par šī un citu reģionālo autoceļu slikto stāvokli.

Zaķis savukārt atteicies piedalīties raidījumā, jo uzskata, ka situācija ir jāizskaidro nozares ministrijas vai valdības pārstāvim, «kamēr Saeimu nav sasnieguši grozījumi Autoceļu likumā un valsts budžetā», pavēstīja partijas preses sekretāre Laila Timrota.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams