Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas kopsapulcē šodien vienbalsīgi pieņemts lēmums turpināt protesta akcijas, ja pasažieru pārvadātāju problēmas netiks tālāk risinātas. Arī šodien notikušās protesta akcijas pret "Latvenergo" jaunajiem tarifiem organizatori ir gatavi jaunām nevardarbīgām ekonomiskām un politiskām protesta akcijām, ja valsts augstākās amatpersonas neapturēs "Latvenergo" tarifu paaugstināšanu.

Kā sacīja sacīja akcijas organizatoru pārstāvis Guntars Žemčužins, protestētāji atbildes par "Latvenergo" tarifu paaugstināšanas atcelšanu no Valsts prezidenta un Saeimas priekšsēdētājas gaidīs līdz 31.martam, savukārt atbildes uz pārējām rezolūcijas prasībām tiks gaidītas mēnesi.

Ministrs esot sapratis problēmas

Savukārt Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas pārstāvis Pēteris Salkazanovs skaidroja - ja šodien brīdinājuma protesta akcijā piedalījās 24 no 31 reģionālā pasažieru pārvadātāja, tad šodien kopsapulcē lēmums - nepieciešamības gadījumā turpināt akcijas - tika atbalstīts vienbalsīgi.

Salkazanovs norādīja, ka Pasažieru pārvadātāju kopsapulce noritējusi "solīdi" un arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) tajā piedalījies un uzklausījis, kā regulāro un neregulāro reisu pārvadātāji vērtē pašreizējo situāciju un sniedz priekšlikumus.

Galvenā tēma bijusi budžets un dotāciju apjomi, un Salkazanovam radies iespaids, ka satiksmes ministrs ir sapratis problēmas, "līdz ar to vienojāmies par tālāku sadarbību".

Protesta brīdinājuma akcija norisinās mierīgi

Salkazanovs arī informēja, ka šodien protesta brīdinājuma akcija norisinās mierīgi, jo pasažieri desmit dienas iepriekš tikuši brīdināti un informācija par neizpildītiem reisiem bija publiski pieejama.

"Būtisku problēmu nav, bet jāskatās, ko pasažieri būs pauduši anketās," skaidroja asociācijas vadītājs, uzsverot, ka iedzīvotāji savu viedokli par protesta akciju varēja izteikt anketās autoostās un anketēšanas rezultāti būs zināmi pēc nedēļas.

Nepietiek naudas

Kā ziņots, nākamajam gadam pasažieru pārvadātājiem "sociālajam spilvenam" nauda vispār neesot paredzēta, savukārt šogad līdzekļi pietiek tikai līdz oktobrim.

Ja šogad dotāciju samazinājums pasažieru pārvadātājiem, salīdzinot ar 2010.gadu, sasniedzis 12,8 miljoni latu, tad nākamgad plānots samazināts par vēl 14,6 miljoniem latu.

Pasažieru pārvadātāji uzskata, ka nākamgad tiem draud katastrofa, ja tiks īstenoti patlaban plānotie budžeta konsolidācijas pasākumi un finansējums nozarei samazināsies vēl par 30%

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams