Krievijā otrdien boļševiku laikā radītā milicija pārdēvēta par policiju, Kremlim cenšoties sakārtot tiesībsargājošās iestādes, kas ir bēdīgi slavenas ar savu korumpētību un brutalitāti. Otrdien spēkā stājās likums par policiju, kas pārdēvē 1917.gada oktobra revolūcijā izveidoto miliciju un cita starpā ietver darbinieku skaitu samazināšanu par 20%.

"Šī ir solīda dokumentu pakete," paziņoja Krievijas prezidents Medvedevs, tiekoties ar iekšlietu ministru Rašidu Nurgeļijevu. "Tagad ejiet strādāt."

Reformas paredz, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieku skaits līdz nākamajam janvārim jāsamazina līdz 1,1 miljonam un augstākajiem komandieriem jāiziet atestācija. Tāpat paredzēts palielināt algas, lai piesaistītu kvalificētāku personālu.

Taču pārmaiņas par kosmētiskām nodēvējušas Krievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas un opozīcijas pārstāvji, kuru acīs tiesībsargājošās iestādes nav nekas vairāk kā valsts finansēta noziedznieku banda.

Krievijas miliči ir bēdīgi slaveni ar kukuļu izspiešanu, vājo darbu un organizētās noziedzības piesegšanu, pret ko viņiem būtu jācīnās.

Pārsteidzošā kārtā pārmaiņas ir īpaši nepopulāras arī krievu vidū, neskatoties uz iedzīvotāju nievājošo attieksmi pret miličiem.

Kā liecina žurnāla "Expert" publicētie aptaujas rezultāti, 65% respondentu vēlas vecā nosaukuma saglabāšanu, un tā nomaiņu atbalsta tikai 18%. Turklāt 85% aptaujāto netic, ka nosaukuma maiņa padarīs tiesībsargājošās iestādes efektīvākas vai mazāk korumpētas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO