Svētdien Losandželosā tika sadalītas visprestižākās godalgas kino industrijā - ASV Kinoakadēmijas balvas «Oskari». Bena Afleka (Ben Affleck) drāma «Argo» par Irānas ķīlnieku krīzi tika pie galvenās balvas - «Oskara» par labāko filmu. Labākās aktrises balvu ieguva aktrise Dženifera Lorensa (Jennifer Lawrence), bet par labāko aktieri atzīts Daniels Dejs-Luiss.

Labākā režisora balvu ieguva Angs Lī (Ang Lee) par krāšņo piedzīvojumu drāmu «Pī Dzīve» (Life Of Pi).

Pēc pieciem gadu desmitiem beidzot «Oskaru» ieguvusi arī kāda Džeimsa Bonda filmu tituldziesma - Adeles «Skyfall».

Par labāko oriģinālo scenāriju atzīts Kventina Tarantino vesterns «Django Unchained» («Atsvabinātais Džango»). Savukārt labākā adaptētā scenārija godalgu saņēma scenārists Kriss Terio (Chris Terrio) par darbu filmā «Argo».

Labākā otrā plāna aktrise - Anne Hateveja (Anne Hathaway) par darbu mūziklā «Les Miserables», savukārt labākās aktrises balvu ieguva aktrise Dženifera Lorensa (Jennifer Lawrence) par darbu drāmā «Silver Linings Playbook» («Optimista stāsts»).

Austriešu aktieris Kristofs Valcs (Christoph Waltz), kas pazīstams no Kventina Tarantīno filmas «Bēdīgi slavenie mērgļi» («Inglorious Basterds») kā nacistu pulkvedis Hanss Landa, ieguva «Oskaru» kā labākais otrā plāna aktieris par darbu filmā «Atsvabinātais Džango».

Labākā otrā plāna aktrise - Ane Hateveja / Foto: REUTERS/ScanPix

Par labākā aktiera godu sacentās Daniels Dejs-Luiss, Hjū Džekmens, Bredlijs Kūpers, Hoakins Fīnikss un Denzels Vašingtons par lomu filmā «Flight». «Oskaru» ieguva Daniels Dejs-Luiss (Daniel Day-Lewis) par ASV prezidenta Abrahama Linkolna lomu vēsturiskajā drāmā «Linkolns».

Bena Afleka (Ben Affleck) drāma «Argo» par Irānas ķīlnieku krīzi tika pie galvenās balvas - «Oskara» par labāko filmu / Foto: publicitātes

Bena Afleka drāma par Irānas ķīlnieku krīzi «Argo» ieguva «Oskaru» kā labākā filma.

Tikmēr par gada labāko ārzemju filmu «Oskaru» šogad saņēma austriešu režisora Mihaela Hanekes drāma «Amour».

«Oskars» par labāko animācijas pilnmetrāžas filmu pasniegts multfilmai «Brave» («Drošsirde»).

Visvairāk nomināciju bija saņēmusi Stīvena Spīlberga politiskā drāma «Lincoln» («Linkolns»), kas kopumā pretendēja uz 12 balvām, taču galu galā prestižo apgalvojumu izcīnīja tikai divās kategorijās.

Visvairāk «Oskarus» saņēma kinolente «Life of Pi» («Pī dzīve»), kas ieguva četras balvas, aiz sevis atstājot «Argo» un «Les Miserables» ar trim balvām katrai. Pa diviem «Oskariem» ieguva «Django Unchained» un «Lincoln», bet «Zero Dark Thirty» («Slepenā operācija «30 pēc pusnakts«») prestižo balvu saņēma vienu reizi.

Tomēr režisors Stīvens Spīlbergs, kura politiskajai drāmai «Linkolns» tika prognozēta uzvara «Oskaru» ceremonijā, otro gadu pēc kārtas cieta neveiksmi. Pagājušogad viņa kara drāma «War Horse» («Kara zirgs») tika nominēta sešās kategorijās, taču beigu beigās neieguva nevienu «Oskaru».

«Oskaru» ieguvējus aizklātā balsošanā izraudzījās aptuveni 5800 Kinoakadēmijas biedru.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams