FOTO: Publicitātes foto, flickr.com/NeoGaboX

Jau 4. februārī Latviju sasniegs E. L. Džeimsas sensacionālās triloģijas noslēdzošā grāmata - «Brīvība piecdesmit nokrāsās», ko Latvijā izdod grāmatu apgāds «Kontinents».

Piecdesmit nokrāsu triloģija ir aizsākusi jaunu, vēl neredzētu erotiskās literatūras uzplaukumu. Triloģija izdota gandrīz visās pasaules valstīs un tiražēta vairāk nekā 75 miljonos eksemplāru, pārsniedzot jebkurus pārdošanas rekordus.

Grāmata atgādinājusi mūsdienu sabiedrībai un lasītājiem, ka dažām sievietēm un vīriešiem patīk seksa laikā ķerties pie seksa rotaļlietām. Kāda izvirtule vēlas, lai viņu noper, sasien vai sauc par nerātnu meiteni. Feministe Keitija Riofa atzinusi, ka apmēram 60 procenti viņas draugu izvēlas dažnedažādas rotaļlietas. Tās nav tikai sievietes, bet arī vīrieši.

Grāmata pievēršas lietām, kas atšķiras no ierastā un viduvējā. Daudz ir runāts ne vien par erotikas triloģijas rakstības stilu, kas esot briesmīgs, bet arī tematu. Dažus tas šausmina, bet citi, kuri iecienījuši iepēršanu seksa laikā, ir sajūsmā.

Triloģijas nobeiguma daļā attēlota sieviete, kas vēlas spēlēt pakļautās lomu guļamistabā, tādā gaismā, kas to padara līdzvērtīgu normālam seksam, nevis kaut kādai ainai baismīgā sadomazohisma cietoksnī.

«Kāpēc ir tik interesanti pakļauties vai tēlot pakļaušanos? Iespējams, vara reizēm nemaz neliek justies omulīgi pat tiem, kas uzauguši ar varu rokās. Varbūt vienlīdzība ir kaut kas tāds, ko mēs vēlamies tikai dažreiz un dažās jomās. Iespējams, vara un visi tās piederumi ir garlaicīgi.

Sievietes vēlas vienlīdzību tikai reizēm? Maldi! Fantāzijām un reālajām darbībām, kas tiek izspēlētas guļamistabā, nav nekādas saistības ar vienlīdzību. Tās ir tikai fantāzijas. Ja sievietei patīk, ka viņu ieper vai parauj aiz matiem seksa laikā, tas nenozīmē, ka viņa atsakās no vienlīdzības. Tā ir tikai spēle, kam viņa vēlas ļauties. Sieviete jūtas labi pati savā ādā, apzinās savu lomu dzīvē un varu, un drīkst ierosināt šādas izklaides – un tās izbaudīt. Pats galvenais ir iespēja darīt, ko vēlies un kad vēlies, vienlaikus sevi cienot. Es nemūžam nepieļautu, lai vīrietis, kas ārpus guļamistabas neuztver mūs abus kā vienlīdzīgas būtnes, ķertos pie nedaudz vardarbīgām spēlēm. Ārpus guļamistabas vienlīdzība neizzūd fantāzijas dēļ,» savās pārdomās pēc E. L. Džeimsas sensacionālās erotiskās triloģijas dalās feministe Riofa.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO