Zemniekiem, kuri ar savu tehniku piedalās ceļu tīrīšanas darbos, tostarp – ir gatavi braukt no sniega atbrīvot Rīgu, jārēķinās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kontrolēm.

Laikraksts „Latvijas Avīze” vēsta, ka jau šā gada pirmajās gada dienās daži zemnieki saskārušies ar pastiprinātām VID inspektoru kontrolēm, kuru mērķis ir fiksēt, kur lauksaimnieki izlieto bez akcīzes nodokļa iegādāto degvielu un vai tikai tā gadījumā netiekot izmantota ceļu tīrīšanas darbiem.

VID uzraugošās Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji norāda – ar kontrolēm jārēķinās arī tiem zemniekiem, kuri būs gatavi doties palīgā izšķūrēt Rīgas ielas.

"Degviela bez akcīzes nodokļa ir domāta lauksaimniecības darbu veikšanai, nevis ceļu tīrīšanai. Tādēļ VID pildīs savus pienākumus un kontrolēs, kādu degvielu zemnieks traktorā ir ielējis – bez akcīzes nodokļa pirkto vai ar akcīzi," tā saka finanšu ministra padomnieks Aleksis Jarockis. Viņš norāda, ka Rīgas dome līdz šim komersantiem par ielu attīrīšanu no sniega ir samaksājusi divus miljonus latu.

"Ir divi veidi, kā zemniekiem, nepārkāpjot likumu, palīdzēt Rīgai. Viens veids – liet degvielu benzīntankos un maksāt par to pilnu cenu ar akcīzes nodokli un izmaksas pēc tam iekasēt no Rīgas domes. Otrs – prasīt, lai Rīgas dome nodrošina zemniekus ar akcizēto degvielu," saka A. Jarockis. Viņš norāda, ka ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu ietvaros šogad pastiprināti iecerēts kontrolēt, kā zemnieku saimniecības izlieto bez akcīzes pirkto degvielu. Līdz FM esot nonākušas ziņas, ka lauksaimnieki degvielu patiesībā lejot savās vieglajās automašīnās vai pārdodot, tādējādi stiprinot ēnu ekonomiku.

Kāds Zemgales lauksaimnieks laikrakstam „Latvijas Avīze” atzina – kaut aicināts, viņš uz Rīgu nebraukšot. Darba pietiekot gan pašu mājās, gan mežā un pagastā jāpalīdz. Rīgas mēra Ušakova paziņojumus viņš uzskata par teātri.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO