FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Rīgā sestdien jau otro gadu pēc kārtas norisināsies slavenā angļu rakstnieka Artūra Konana Doila radītā tēla Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinības, kurās pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar šo grāmatu tēlu, aģentūrai BNS pavēstīja pasākuma rīkotāja Irēna Drozdova.

Rīga ir pirmā pilsēta pasaulē, kas rīko svinības par godu Šerlokam Homsam. Pagājušajā gadā svinības apmeklēja vairāk nekā 1000 tūristu no dažādām valstīm. Drozdova prognozēja lielu tūristu pieplūdumu ari šogad.

«Mēs aicinām cilvēkus ne tikai skatīties, bet arī piedalīties. Tā kā mūsdienās ir daudz versiju par Holmsa tēlu, ceram, ka arī dalībnieki būs radoši tērpu un aksesuāru izvēlē. Rīgai nekad nevar būt par daudz pasākumu, kas ir aizraujoši un piesaista daudz tūristu,» sacīja Drozdova.

Šīs svinības tiek rīkotas tieši Latvijas galvaspilsētā Rīgā, jo no 1979. līdz 1986.gadam Rīgā notika režisora Igora Masleņikova filmas «Šerloka Holmsa un daktera Vatsona piedzīvojumi» filmēšana, kuras laikā Jauniela pārtapa par Beikerstrītu Londonā. 2006.gadā šīs filmas Šerloka Holmsa lomas atveidotājam Vasilijam Ļivanovam Anglijas karaliene pasniedza Britu impērijas ordeni un atzina viņu par izcilāko aktieri, kas tēlojis slaveno angļu detektīvu.

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinības notiks arī nākamajā gadā. Artūra Konana Doila grāmatās nav minēts precīzs datums, kad ir dzimis Holmss, bet ir norādīts, ka tas ir noticis janvārī, tāpēc arī svinībām nav paredzēts konkrēts datums katru gadu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO