Par 77 cilvēku nogalināšanu notiesātais Anderss Bērings-Breivīks sūdzējies Norvēģijas ieslodzījuma vietu pārvaldei, ka viņam tiek pasniegta auksta kafija, par maz sviesta un vēl visādi citādi pārkāptas viņa cilvēktiesības.

«Es ļoti apšaubu, ka Norvēģijā ir vēl sliktākas aizturēšanas iestādes,» 27 lappušu garajā vēstulē Norvēģijas Ieslodzījuma vietu pārvaldei paziņojis Bērings-Breivīks.

Masu slepkavas advokāts ceturtdien apliecināja, ka, pēc viņa klienta domām, cietumā tiek pārkāptas viņa cilvēktiesības.

Laikraksta «Verdens Gang» piektdien publiskotie vēstules fragmenti liecina, ka 33 gadus vecais ekstrēmists, kurš tiek turēts gandrīz pilnīgā izolācijā, sūdzējies par virkni lietu - no ikdienas nebūšanām līdz daudz nopietnākiem jautājumiem.

Vēlas kamerā gaisa mitrinātāju

Bērings-Breivīks norādījis, ka nesaņem pietiekami daudz sviesta, ir spiests dzert aukstu kafiju un viņam nav atļauts turēt kamerā gaisa mitrinātāju. Arī cietuma kamera neesot pietiekami labi izdekorēta.

Viņš arī sūdzējies par rokudzelžiem, kas viņam tika uzlikti pārvešanas laikā, norādot, ka tie bijuši pārāk cieši un iegriezušies roku locītavās.

Bēringa-Breivīka advokāts aģentūrai AFP apstiprināja, ka vēstuli ir rakstījis viņa klients, bet Norvēģijas Tieslietu ministrija komentārus nesniedza.

Bērings-Breivīks sūdzējies arī par viņam noteiktajiem korespondences ierobežojumiem.

Vienbalsīgi atzīts par pieskaitāmu

Jau ziņots, ka 2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

Šā gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Sagaidāms, ka lielāko daļu cietumsoda Bērings-Breivīks izcietīs Ilas cietumā, kas atrodas netālu no Oslo.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO