LNO direktors Andrejs Žagars un komponists Andris Dzenītis svinīgajā pieņemšanā pēc operas "Dauka" pirmizrādes

FOTO: TVNET

Piektdienas, 7.septembra, vakarpusē Latvijas Nacionālajā operā notika jaunā, talantīgā komponista Andra Dzenīša operas «Dauka» pirmizrāde, ko apmeklēja vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Veidojot šo uzvedumu, komponistu un dzejnieku Kārli Vērdiņu, kurš ir arī operas sižeta autors, iedvesmojis Sudrabu Edžus arhetipiskais stāsts.

Izrādē lomās iejutās LNO solisti Armands Siliņš (Dauka), Ieva Parša (Māte), Andris Lapiņš (Klibais skolotājs), Rihards Mačanovskis (Mācītājs), Kristīne Gailīte (Meitenīte) u.c., kā arī Rīgas Doma zēnu kora dalībnieki.

Pēc izrādes eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka redzētais uzvedums viņai šķitis interesants, īpaši - izrādes vizuālais noformējums, ko bija veidojusi videomāksliniece Katrīna Neiburga. «Īpaši iespaidīgs bija jūras fons, kas papildināja darbību - cik jau koncertuzvedumā tā ir iespējama. Žēl, ka netika izmantots skatuves dziļums, bet to aizstāja videoprojekcijas, kas īpaši iespaidīgas bija 2.cēliena noslēgumā. Un pilnīgi noteikti izrādē mūzika spēlēja pirmo lomu; arī orķestris bija šā uzveduma zvaigzne, ar ko noteikti līdzvērtīgā līmenī bija galvenās lomas tēlotājs Armands Siliņš.»

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO