Lankastera Doda tēlu, ko filmā atveido aktieris Filips Seimūrs Hofmans, iedvesmojis scientoloģijas radītājs Rons Habards

FOTO: Ekrānuzņēmums

69.Venēcijas filmu festivāla galvenās tēmas būs sekss un scientoloģija. Par festivālā visvairāk apspriesto filmu varētu kļūt režisora Pola Tomasa Andersona (Paul Thomas Anderson) drāma «The Master», kas stāsta par reliģisku sektu. Kinokritiķi, kuri redzējuši filmas reklāmas klipu, apgalvo, ka tā līdzinās Scientoloģijas baznīcai.

Andersons norādījis, ka Lankastera Doda tēlu, ko filmā atveido aktieris Filips Seimūrs Hofmans (Philip Seymour Hoffman), iedvesmojis scientoloģijas radītājs Rons Habards.

Savukārt Braiena de Palmas trillerim «Passion», kurā tēlo kanādiešu aktrise Reičela Makadamsa (Rachel McAdams) un zviedru ekrāna dīva Numi Rapasa (Noomi Rapace), izdots pikants reklāmas klips.

Sekss un reliģija apvienoti dienvidkorejiešu režisora Kima Kiduka jaunākajā veikumā «Pieta», turklāt režisora Terensa Malika filma «To The Wonder» erotisko ainu dēļ novērtēta ar «R».

Festivāla žūrijas priekšgalā būs 2004.gada trillera «Collateral» režisors Maikls Manns.

Pagājušogad prestižo apbalvojumu saņēma krievu režisora Aleksandra Sokurova filma «Faust».

Šogad Holivudas zvaigžņu, kas bieži kāpj uz sarkanā paklāja Venēcijas kinofestivālā, vietā gaidāmi to jaunākie kolēģi, tostarp aktieri Zaks Efrons un Šaija Labafs, kā arī bijusī filmu studijas «Disney» aktrise Selēna Gomesa.

Aktieru vecāko paaudzi pārstāvēs amerikāņu aktieris Roberts Redfords un britu kinoaktrise Džulija Kristija. Festivālā piedalīsies arī Makadamsa, amerikāņu ekrāna zvaigzne Bens Afleks un neprognozējamais aktieris Hoakins Fīnikss.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO