Londonā ceturtdienas vakarā tika atklāts Eiropas augstākais debesskrāpis «Shard» («Lauska») ar skaņu un gaismas šovu, kuru vēroja tūkstošiem Lielbritānijas galvaspilsētas iedzīvotāju.

Naksnīgās debesis izgaismoja 12 lāzeru un 30 prožektoru staru kūļi no 310 metrus augstās jaunceltnes, savienojot to ar citām ievērojamiem Londonas objektiem. Skaņu šajā šovā nodrošināja Londonas Filharmoniskais orķestris.

Ēku oficiāli atklāja Kataras premjerministrs Hamads bin Džasems al Thani, kura valsts ir finansējusi tās celtniecību, un Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dēls princis Endrjū.

Londonas mērs Boriss Džonsons raksturoja «Lausku» kā «satriecošu arhitektūras darbu». «Protams, tas nelīdzinās nevienam citam arhitektūras darbam šajā pilsētā, bet tieši tas ir svarīgi Londonai,» teica mērs.

«Lauskas» atklāšana nozīmē, ka ir pabeigta ēkas ārpuse, bet iekšpuses apdare turpināsies vēl nākamgad.

«Lauska» atrodas Temzas dienvidu krastā pie Londonas tilta, un šādu nosaukumu izraudzījies ēkas arhitekts itālietis Renco Pjano.

Ēkai ir 95 stāvi, un tajā ir vieta 12 tūkstošiem cilvēku. Tajā būs pieczvaigžņu viesnīca, biroju telpas 600 tūkstošu kvadrātmetru platībā, luksusa restorāni un veikali, kā arī 10 sevišķi dārgi dzīvokļi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams