Tradicionālajās ASV Neatkarības dienas svinībās pie Mežaparka estrādes pievakarē pulcējušies vairāk nekā 1000 viesu, tostarp Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), citi valdības pārstāvji un citi Latvijā pazīstami politiski un sabiedriski darbinieki. Abu valstu himnas izpildīja Nacionālo Bruņoto spēku orķestris.

Uzrunā klātesošajiem aizejošā ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere šo pasākumu sauca gan par priecīgu, gan skumju, jo daudzus no klātesošiem viņa redz pēdējo reizi pirms došanās atpakaļ uz ASV, kur viņa ieņems amatu kā augsta ranga Valsts departamenta amatpersona.

Gārbere savā runā arī pieminēja Latvijas Bruņoto spēku kontingenta upurus Afganistanā, kur Latvijas karavīri atrodas kopā ar amerikāņu un NATO spēkiem. Viņa arī norādīja, ka šogad aprit ASV neatkarības 236.gadadiena un 90 gadi, kopš Latvijai un ASV pastāv diplomātiskās attiecības.

Uzrunājot žurnālistus, Gārbere arī dalījās atmiņās par saviem kontaktiem ar Latvijas iedzīvotājiem, Latvijas dabu, īpaši izceļot savus ikdienas skrējienus pa pludmali Jūrmalā.

Pasākumā piedalās arī bijušais Jūrmalas domnieks Romualds Ražuks, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Saeimas deputāts Veiko Spolītis (V), Aleksejs Loskutovs (V), vairākas Latvijas ebreju kopienas amatpersonas, tostarp rabīns Menahems Barkahans, Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks, Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe, Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības «Mozaīka» priekšsēdētāja Kristīne Garina un citas sabiedrībā pazīstamas personas.

Pasākumā bija redzami arī daudzi Latvijā dzīvojoši amerikāņi, kā arī ASV latvieši.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams