FOTO: AFP/LETA

Norvēģijas labējais ekstrēmists un masu slepkava Anderss Bērings-Breivīks pirmdien tiesā paziņoja, ka bērnībā viņš vairākkārt cietis no musulmaņu darbībām, un lika saprast, ka šiem incidentiem bijusi loma viņa radikalizācijā.

Bērings-Breivīks sacīja, ka bijis septiņus gadus vecs, kad viņa drauga tēvs turks sabojājis viņa divriteni. 15 gadu vecumā viņš vizinājies metro, pieķēries vagonam no ārpuses, un metro vadītājs pakistānietis par to viņam iesitis pļauku.

Tiesa Bēringa-Breivīka prāvā pirmdien uzklausīja aizstāvības puses lieciniekus, un liecināja arī pats Bērings-Breivīks.

Bērings-Breivīks pērn 22.jūlijā sarīkoja divus teroraktus. Ekstrēmists atzīst, ka sarīkoja sprādzienu valdības kvartālā galvaspilsētā Oslo, kurā gāja bojā astoņi un ievainoti vairāki cilvēki, bet vēlāk, pārģērbies par policistu, sarīkoja apšaudi valdošās Darba partijas jaunatnes nometnē Tīrifjordena ezera Utejas salā, kur viņš nogalināja 69 cilvēkus.

Bērings-Breivīks ir apsūdzēts par terorakta un apzinātu slepkavību īstenošanu. Maksimālais sods, kas draud par šādām apsūdzībām, ir līdz pat 21 gadu ilgs ieslodzījums, lai gan šo termiņu var pagarināt. Ja tiesa viņu atzīs par garīgi slimu, viņam var noteikt piespiedu ārstēšanos psihiskās aprūpes iestādē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO