FOTO: Kadrs no VGTV

Viens no pieciem tiesnešiem prāvā pret Norvēģijas labējo ekstrēmistu Andersu Bēringu-Breivīku pirmdien tika pieķerts, spēlējot pasjansu datorā tiesas sēdes laikā.

Laikraksta «Verdens Gang» interneta vietnē publicētā fotogrāfijā redzams, kā tiesnesis Ernsts Hennings-Eielsens spēlē šo kāršu spēli savā datorā, kamēr sniedz liecību kāds Zviedrijas profesors.

«Tiesneši uzmanīgi seko tam, kas tiek teikts un prezentēts tiesā. Ir dažādi veidi, kā saglabāt koncentrēšanos,» sacīja Oslo tiesas preses sekretāre Irene Ramma. Tiesnesis nenoliedz, ka spēlējis kāršu spēli, viņa piebilda.

Bērings-Breivīks pērn 22.jūlijā sarīkoja divus teroraktus. Ekstrēmists atzīst, ka sarīkoja sprādzienu valdības kvartālā galvaspilsētā Oslo, kurā gāja bojā astoņi un ievainoti vairāki cilvēki, bet vēlāk, pārģērbies par policistu, sarīkoja apšaudi valdošās Darba partijas jaunatnes nometnē Tīrifjordena ezera Utejas salā, kur viņš nogalināja 69 cilvēkus.

Bērings-Breivīks ir apsūdzēts par terorakta un apzinātu slepkavību īstenošanu. Maksimālais sods, kas draud par šādām apsūdzībām, ir līdz pat 21 gadu ilgs ieslodzījums, lai gan šo termiņu var pagarināt. Ja tiesa viņu atzīs par garīgi slimu, viņam var noteikt piespiedu ārstēšanos psihiskās aprūpes iestādē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO