FOTO: LETA

Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Rīgā no 1. līdz 3. jūnijam rīkos daudzus pasākumus. Rīgā bērniem veltītus svētkus organizēs jau 104. reizi. Bērniem veltīti sarīkojumi būs Vērmanes dārzā, Mežaparkā, pie Kongresu nama, Kalnciema kvartālā, LU Botāniskajā dārzā, Rīgas 31. vidusskolas pagalmā un kultūras centros.

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Vērmanes dārzā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 notiks pasākums «Par zaļu pat vēl zaļāks». Tajā Rīgas bērni un jaunieši no interešu izglītības mūzikas, mūsdienu deju un ielu teātru kolektīviem pulcēsies, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu, radošumu un zaļo domāšanu. Pasākums vienlaikus ieskandinās Rīgas bērnu un jauniešu mūzikas svētkus «Mēs - pilsētai ceRīgai».

Uz lielās skatuves uzstāsies šā gada vokālās mūzikas konkursa «Balsis» un BJC «Bolderāja» rīkotā Rīgas vokālistu konkursa «Pār jūriņu, pār Daugavu, saulītei roku devu...» laureāti un mūsdienu deju kolektīvu audzēkņi, kā arī citi kolektīvi.

1. jūnijā, Bērnu aizsardzības dienā, kad norisināsies «Rīgas sporta nakts» no plkst. 17:00 līdz 2:00 «Nike Riga Run» aicina visus piedalīties sportiskās aktivitātēs pie Brīvības pieminekļa. Īpašā «Nike Riga Run» atpūtas zonā ikviens varēs sagatavoties nakts galvenajam notikumam – nakts skrējienam un skrituļslidojumam, kurā varēs piedalīties arī nūjotāji un rollerslēpotāji.


3. jūnijā no plkst 11.00 līdz 17.00 Mežaparka Zaļajā teātrī ģimenes varēs piedalīties pasākumā «Mazā stiprinieka ceļojums apkārt pasaulei». Bērni varēs pārbaudīt sevi dažādās sportiskās aktivitātēs, stafetēs un konkursos, darboties radošajās darbnīcās. Savukārt no plkst. 11.00 līdz 16.00 Rīgas 31. vidusskolas teritorijā (Skuju ielā 11) notiks svētki Vecmīlgrāvja bērniem «Sprīdītis laimīgajā zemē». Darbosies kokgriezēja, kalēja, pinēja un keramiķa darbnīcas, notiks veidošanas, zīmēšanas, mīklu minēšanas un veiklības sacensības, varēs apgūt loka šaušanu un navigācijas pamatiemaņas, izpētīt mobilo observatoriju, vizināties zirgu pajūgos, kā arī izbaudīt piepūšamās atrakcijas. Plašo pasākumu programmu šajā dienā plkst. 15.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā «Mazā ģilde» noslēgs bērnu vokālā ansambļa «Kolibri» koncerts «Ceļā uz Bimini!» ar Marta Kristiana Kalniņa un Evitas Zālītes piedalīšanos.

Uz muzejiem bez maksas!

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka (K. Valdemāra ielā 10a) būs atvērta no plkst. 11.00 līdz 20.00 un piedāvās ģimenēm* un bērniem iespēju bez maksas apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kas ietver Baltijas mākslas attīstību 18. gadsimta beigās un 19.gadsimta sākumā, kā arī iepazīstina ar latviešu mākslas klasiku un nacionālās skolas tapšanu.

Mākslas muzejs «Rīgas Birža» (Doma laukumā 6) 1.jūnijā būs atvērts no plkst.10.00 līdz 20.00 un piedāvās bērniem un ģimenēm apskatīt bez maksas pastāvīgo ekspozīciju, kas ietver Gleznu galeriju - 16.-19.gadsimta mākslinieciski kvalitatīvākos mākslas darbus no muzeja kolekcijas ar akcentu uz holandiešu, flāmu un vācu mākslu, Rietumu porcelāna galeriju, Sudraba kabinetu un jaunatvērto Austrumu mākslas galeriju ar muzeja jaunāko apmeklētāju iecienītāko eksponātu - Senās Ēģiptes sarkofāgu ar mūmiju.

Savukārt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20) 1.jūnijā būs atvērts no plkst.11.00 līdz 17.00 un piedāvās pastāvīgās ekspozīcijas bezmaksas apskati, kura pēc vairāk kā divdesmit gadiem pirmo reizi ir pilnībā atjaunota.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26) bērnus un ģimenes gaidīs no plkst.11.00 līdz 18.00, un tajā būs iespējams bez maksas apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kas veidota kā stāstījums par abu mākslinieku dzīves trim aspektiem: radošo darbību, sabiedrisko dzīvi un ģimeni, kā arī izstādi «Aleksandra Beļcova un Franču Rivjēra», veltītu 120.jubilejai kopš mākslinieces dzimšanas, kurā eksponētie gleznojumi, zīmējumi, skiču albumi, mākslas porcelāns, fotogrāfijas un dokumenti ļauj ieraudzīt Franču Rivjēru Aleksandras Beļcovas acīm un iepazīt vienu no spožākajiem posmiem mākslinieces radošajā biogrāfijā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1) bērni un ģimenes laikā no plkst.12.00 līdz 18.00 varēs bezmaksas apskatīt krāšņo LNMM izglītības programmas «Es un māksla» sezonas noslēguma izstādi, kurā eksponēti bērnu un pieaugušo eļļas pasteļa zīmējumi - veiksmīgākās darbu kopijas un labākās radošās kompozīcijas par tēmām, ar kurām strādājuši pazīstami mākslinieki, kuru darbi bija skatāmi muzeja izstādēs un ekspozīcijās gada laikā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO