Ja vēlēšanas notiktu jūlijā, Saeimā iekļūtu sešas partijas vai to apvienības, liecina Sabiedriskās domas pētījumu centra (SKDS) jaunākais pētījums.

 Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos gadījumā, ja vēlēšanas būtu notikušas pirms pāris nedēļām, iedzīvotāji visbiežāk būtu balsojuši par Saskaņas centru, Vienotību un Zaļo un Zemnieku savienību. Tāpat 5% barjeru būtu pārvarējušas un ieguvušas deputātu vietas Saeimā Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK", "Par labu Latviju" un PCTVL.

Aptaujas rezultāti:

1. Saskaņas centrs 18.1%,

2. Vienotība - 13.3%,

3. Zaļo un zemnieku savienība - 12.1%, 

4. Nacionālā apvienība - 4.4%,

5. Par labu Latviju - 3.8%,

6. PCTVL - 3.6%.

Mazāku sabiedrības atbalstu jūlijā ir saņēmušas Atbildība - 1.6% un Par prezidentālu republiku - 1.1%. Citas partijas būtu ieguvušas mazāk par 1% balsu katra.

Kopumā 40.0% balsstiesīgo nespēja izvēlēties partiju, par kuru balsot, turklāt no tiem 18.5% apgalvoja, ka nepiedalītos vēlēšanās, bet 21.5% atzina, ka vēl nav izlēmuši.

Pieņemot, ka neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo pilsoņu balsīm un veicot rezultātu pārrēķinu, atklājas, ka šāda balsu sadalījuma gadījumā 5% barjeru tāpat kā jūnijā kopumā pārvarētu sešas partijas vai to apvienības: SC, kas faktiskajās vēlēšanās būtu ieguvis 30.2% balsu, Vienotība - 22.1%, ZZS - 20.1%, Nacionālā apvienība - 7.3%, PLL - 6.4% un PCTVL - 6.0%. Vērtējot partiju popularitātes izmaiņas kopš 2010.gada maija, atklājas, ka kopumā mēneša laikā partiju popularitāte nav būtiski mainījusies. Praktiski nemainīga ir palikusi SC, Vienotības, Nacionālās apvienības, PLL un PCTVL popularitāte, bet atbalsts ZZS mēneša laikā varētu būt nedaudz pieaudzis.

Dati iegūti SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās. Aptaujas veikšanas laiks no šā gada 9. jūlija līdz 21. jūlijam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi kopumā tika aptaujāti 884 LR pilsoņi vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO