Ar pirmo numuru rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās startēs partija „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL). Tā noskaidrots šodien notikušajā vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē.

Papildināts politologa teiktais

Ar otro kārtas numuru vēlēšanās startēs partiju apvienība "Vienotība", trešais numurs ticis partijai "Ražots Latvijā", ceturto numuru izvilka partiju apvienība "Saskaņas centrs", piektais numurs tika partijai "Tautas kontrole". Savukārt sesto numuru izvilka "Zaļo un zemnieku savienība", bet partija "Par prezidentālu republiku" - septīto.

Ar astoto numuru vēlēšanās startēs politiskā apvienība "Par labu Latviju". Šī apvienība bija vienīgā, kuras pārstāvis uz izlozi ieradās ar nokavēšanos un tādējādi apvienības numuru vajadzēja izlozēt Centrālās vēlēšanas komisijas pārstāvim.

Devīto numuru izvilka politisko partiju apvienība "Atbildība", desmitais numurs tika partijai "Daugava - Latvijai". Pēdējie izlozē piedalījās jaundibinātā partija "Pēdējā partija" un tika pie vienpadsmitā numura.

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!" - „Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" izlozēja divpadsmito numuru, bet pēdējo -  trīspadsmitā saraksta numuru ieguva "Kristīgi demokrātiskā savienība".

PCTVL - priecīgi

PCTVL pārstāvis Juris Sokolovskis, ļoti smaidīgs un manāmi uztraucies, sarunā ar portālu TVNET pauda lielu prieku par iegūto pirmo numuru. "Jebkurā darbā jābūt pirmajam," viņš atzina un sacīja, ka partija to noteikti izmantos savā priekšvēlēšanu kampaņā. Pagaidām gan viņš nevarēja pateikt tieši kā: "Padomāsim!"

"Tā ir laba zīme," viņš priecīgs vērtēja iegūto kārtas numuru un lēsa, ka ar tā palīdzību politiskais spēks rudenī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās varētu iegūt 10-12% vēlētāju atbalsta.

"Tas [pirmais numurs] mums palīdzēs, tas būs pirmais, ko vēlētāji ieraudzīs," viņš rezumēja.

Izlozi paredz likums

To, ka 10.Saeimas vēlēšanām pieteikto deputātu kandidātu sarakstu numuri nosakāmi izlozē, paredz Saeimas vēlēšanu likums. Saskaņā ar šā likuma nosacījumiem partijas un partiju apvienības sarakstu numurus izlozē sarakstu reģistrēšanas secībā.

Pirmajiem iespēja vilkt lozi ar saraksta numuru bija politisko partiju apvienības "Saskaņas centrs" pārstāvjiem, bet pēdējie savu kārtas numuru izlozēja "Pēdējās partijas" kandidātu saraksta pārstāvji. Izlozi klātienē vēroja arī daudz žurnālistu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO