Finanšu ministrs Einars Repše (JL), sveicot savu partijas biedru un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL) dzimšanas dienā, uzdāvināja viņam unikālu zobenu, informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis.

Zobens esot izgatavots pēc Baltu cilšu atrasta zobena parauga no 11.gadsimta. Šāda zobena paraugs bijis sastopams vienīgi Zemgaļu apdzīvotajās teritorijās. Citur Eiropā šāda parauga zobeni nebija sastopami.

Pasniedzot valdības vadītājam dāvanu, Repše esot sacījis: "Šajā zobenā ir iekalts arī mūsu senču nelokāmais un stiprais gars, tāpēc kārtīgam Latvijas patriotam kā tu, Valdi, šāds zobens ir nepieciešams, lai spētu nosargāt mūsu tautas vērtības un tradīcijas. Valdi, Valdi, jo Latvijai ir vajadzīgi īstie varoņi!"

Unikālo zobenu ir izgatavojis rekonstrukciju un eksperimentālās arheoloģijas grupas "Senzeme" dalībnieks Artis Āboliņš. Zobens ir roku darbs, bet zobenu finanšu ministram sagādāja labi draugi.

Dombrovski šorīt, ierodoties darbā, sagaidīja pārsteigums - pie valdības ēkas durvīm stāvēja prāvs sveicēju pulciņš, kas iepretim valdības ēkai bija novietojis lielu apsveikuma plakātu.

Premjers šodien svin dzimšanas dienu

Skvērā iepretim Ministru kabineta ēkai kokos iekārts liels zaļš plakāts ar uzrakstu "Valdi, Valdi... daudz laimes dzimšanas dienā!". Uz plakāta redzama arī premjera bilde, kurā viņa galvu rotā Lāčplēša cepure, bet plakāta malā redzama politiskā spēka "Vienotība" simbolika.

Dombrovskis dzimis 1971.gada 5.augustā.

Dombrovska valdība ir 34.Ministru kabinets neatkarīgas Latvijas Republikas laikā. Līdz 1940.gadam kopumā bijušas 19 valdības, astoņas no tām vadījis Kārlis Ulmanis. Laikā no 1990.gada Latvijā bijušas 14 valdības, no kurām trīs vadīja Andris Šķēle (TP), bet divas - Ivars Godmanis (LPP/LC) un Aigars Kalvītis (TP).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO