Pagājušajā sestdienā, 5. maijā, noslēdzot Rīgas Velo Nedēļu, Rīgā notika jau trešais Tvīda brauciens - retro velosipēdu un tērpu parāde. Tā popularitāte turpina pieaugt, un šogad piedalījās jau gandrīz 500 dalībnieki, bet filma par 2011.gada Tvīda braucienu uzvarējusi konkursā un kalpos par tūristu pievilinātāju Rīgai uz kruīza kuģiem, informē biedrība «Rīgas velo nedēļa».

Tvīda braucienam ar katru gadu popularitāte pieaug – no 150 dalībniekiem pirmajā gadā līdz gandrīz 500 dalībniekiem šogad, liecina dalībnieku reģistrācijas dati. Vairākums braucienā piedalījās atkārtoti, taču ap 200 dalībniekiem braucienā piedalījās pirmo reizi.

«Tas, kurš reiz ir piedalījies un izjutis šo īpašo, krāšņo senatnes noskaņu, ko nevar sajust nevienā citā Rīgā notiekošajā velobraucienā, labprāt dalās emocijās ar saviem draugiem, tādēļ

ar katru gadu dalībnieku skaits palielinās,»

komentē Toms Ērenpreiss, Tvīda brauciena organizētājs.


Šogad īpaši daudz bija vērojamas ģimenes ar bērniem, kuri ne tikai piedalījās braucienā, sēžot piestiprinātajos bērnu sēdeklīšos, bet bija arī ietērpti atbilstoši stilistikai. Parasti dāmas ir tās, ka visvairāk pacentušās ar 1920., 30. gadu tērpiem, bet šogad vairāk tomēr uzslavējami vīriešu kārtas pārstāvji. Pirmo reizi braucienā parādījās pavisam jauna tendence – vairāki dalībnieki bija ieradušies ar pašmeistarotām skaņas iekārtām, piestiprinātām pie velosipēdiem, nodrošinot jautras mūzikas pavadījumu.

«Braucienu vienmēr ar ovācijām sagaida arī daudzi skatītāji, kas fotografē un filmē,

un pagājušajā gadā arī Vides filmu studija kopā ar maniem kolēģiem nolēma uzņemt filmu par Tvīda braucienu, un ar prieku varam informēt, ka šī filma ir uzvarējusi Rīgas Brīvostas izsludinātajā konkursā un turpmāk kalpos par kruīzu kuģu tūristu pievilinātāju Rīgas pilsētai,» stāsta Toms Ērenpreiss.

www.tvidabrauciens.lv

Fotogrāfijas no 2012.gada Rīgas Tvīda brauciena pieejamas www.tvidabrauciens.lv sadaļā «galerija», kur drīz būs apskatāmas arī retro foto salona bildes. Filma par 2011. gada Tvīda braucienu, kas tiks rādīta kruīzu kuģu tūristiem, skatāma šeit (skat. resursus).

Filma par 2011.gada Tvīda braucienu

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams