Pirmajā jauno studentu uzņemšanas dienā populārākās studiju programmas Latvijas Universitātē ir tiesību un komunikāciju zinātnes un vadības zinības, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) - telekomunikācijas, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) - ekonomika, liecina augstskolu apkopotā statistika.

Kā informēja LU Preses centrā, studentu aktivitāte pērn un šogad vismaz pagaidām nav īsti salīdzināma, jo šogad jau nedēļu notiek elektroniskā pieteikšanās un paralēli šodien sākusies uzņemšana uz vietas. "Ja runā par pirmo pieteikumu pieņemšanas dienu studentu uz vietas ir nedaudz mazāk nekā pērn, kas skaidrojams ar to, ka paralēli noris elektroniskā pieteikumu pieņemšana. Visprecīzāk studentu aktivitāti varēs izvērtēt tad, kad uzņemšana būs noslēgusies. Pašreizējā pieteikumu statistika liecina, ka, līdzīgi kā pērn, populārāko programmu trijnieks paliek nemainīgs - tiesību zinātnes, komunikāciju zinātnes un vadības zinības," stāsta LU Preses centra pārstāve Gundega Krakopa.

RTU Informācijas centra korespondente Egita Kancāne stāsta, ka RTU šodien saņemts 1571 pieteikums studijām. Populārākā studiju programma pirmajā pieteikumu pieņemšanas dienā RTU bijusi "Telekomunikācijas", kurā saņemti 225 pieteikumi studijām. Otrā populārākā RTU pamatstudiju programma ir "Datorsistēmas", kurā saņemti 197 pieteikumi, trešā - "Informācijas tehnoloģijas", kur saņemti 194 pieteikumi.

LLU Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Sandra Šteinerte informē, ka šodien LLU uzņemšanas punktā Jelgavas pilī pieteikties pamatstudijām bija ieradušies vairāk nekā 300 jaunieši. LLU studiju programmām saņemti 1367 pieteikumi, jo reflektants var izvēlēties vairākas studiju programmas. LLU trīs populārākās studiju programmas ir "Ekonomika", "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība", "Veterinārmedicīna".

"Kā jau bija sagaidāms, salīdzinot ar pirmajām dokumentu iesniegšanas dienām, pieteikties studēt nāk arvien vairāk cilvēku. Šodien līdz plkst.15.30 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) bija pieteikušies studēt jau 1048 pretendenti. Uzņemšana RSU sākās piektdien, 16.jūlijā, un uz budžeta vietām ilgs līdz piektdienai, 23.jūlijam. Sekot līdzi dokumentu reģistrācijas statistikai katrā no piedāvātajām studiju programmām var arī RSU mājaslapā "http://www.rsu.lv/"," stāsta RSU Uzņemšanas komisijas vadītāja Indra Treija.

Viņa informē, ka vēl pirms oficiālās dokumentu iesniegšanas RSU lielu uzmanību pievērsa reflektantu uzņemšanas procesa optimizācijai, lai jau ar jaunās uzņemšanas sākumu tiktu ieviesta jauna centralizēta uzņemšanas sistēma. Ar jaunās uzņemšanas sistēmas ieviešanu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, no datubāzes var iegūt informāciju, kas ietver visus datus, sākot ar reflektantiem un beidzot ar absolventiem, kā arī visu ar studējošo mācību procesu saistītos reglamentējošos dokumentus, līgumus un citu informāciju, piemēram, par veiktajiem maksājumiem un iepriekšējo izglītību.

"Šī sistēma ļauj automātiski aprēķināt iestāšanās konkursa koeficientu, tāpēc reflektanti arī ātrāk uzzinās uzņemšanas konkursa rezultātus. RSU jaunā uzņemšanas sistēma nodrošina teju trīs reizes ātrāku reflektantu datu ievadi nekā pērn - tagad tās ir aptuveni divas minūtes. Tagad, lai gan veidojas neliela rinda, tā tomēr rit raiti un vienam studentam tiek patērētas vien pāris minūtes," skaidro Treija.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) Starptautisko projektu un komunikācijas nodaļas vadītāja Līga Baltiņa stāstīja, ka elektronisko pieteikšanos studijām pakalpojumu Latvijas valsts portālā "www.latvija.lv" pamatstudiju programmās LU, LLU un RTU pirmās nedēļas laikā izmantojuši 24 550 reflektanti,

Kā ziņots, šodien lielākajā daļā Latvijas augstskolu sākās studentu uzņemšana 2010./2011.akadēmiskajam gadam. Pie LU un RTU rīta pusē veidojās rindas, jo dokumentu oriģinālus uzrādīt augstskolām bija atnesuši arī tie studenti, kuri pieteicās studijām elektroniski.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams