Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šodien noslēdza sadarbības līgumu ar Liepājas partiju, kas paredz kopīgu sadarbību un dalību 10.Saeimas vēlēšanās.

Līgumu parakstīja ZZS valdes priekšsēdētājs un Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un Liepājas partijas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Vējonis šodien žurnālistiem sacīja, ka Latvijas attīstība nav iedomājama bez reģionu attīstības. Tieši tādēļ pagājušā nedēļā tika noslēgts sadarbības līgums ar partiju "Latvijai un Ventspilij", savukārt šodien parakstīta vienošanās par sadarbību ar Liepājas partiju. "Esmu pārliecināts, ka sadarbība ar lielām reģionālām partijām palīdzēs mums visiem kopā realizēt izvirzītos mērķus un sasniegt labus rezultātus," teica Vējonis.

"Ieguvēji no līguma būs gan ZZS, gan Liepājas partija, jo mēs vēlamies nostiprināt reģionālo pārvaldi," sacīja Vējonis.

Savukārt Liepājas partijas vadītājs Sesks norādīja, ka neesot bijis viegli izšķirties, ar kuru no politiskajiem spēkiem slēgt sadarbības līgumu. Viņš atzina, ka priekšlikumus sadarbībai saņēmis no vairākiem politiskajiem spēkiem, arī pārrunas ir bijušas gandrīz ar visiem politiskajiem spēkiem. Liepājas partijas kongresā, apspriežot sadarbību ar politiskajiem spēkiem, tika nolemts sadarboties ar ZZS. Svarīgākie plusi šādai sadarbībai ir stabilitāte, mērķtiecība, turklāt pretēji citiem ZZS nav pametuši valdību un aktīvi turpina darbu.

"Mūsu mērķis ir stiprināt reģionu lomu valstī. Stipra Kurzeme dotu lielāku spēku arī visai Latvijai," sacīja Sesks.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pauda cerību, ka šo soli novērtēs arī vēlētāji.

No Liepājas partijas ZZS deputātu kandidātu sarakstā būs Saeimas deputāte un patlaban Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un Liepājas domes deputāts, Liepās universitātes rektors Oskars Zīds.

Uz 9.Saeimas pilnvaru laiku Liepājas partijai bija sadarbības līgums ar Tautas partiju. Sīkāk nepaskaidrojot iemeslus, kādēļ sadarbība netiek turpināta, Sesks norādīja, ka cilvēkiem, kuri vēlēsies sadarboties ar citām latviskām partijām, šķēršļi netiks likti.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO