Grieķijas kreiso radikāļu partijai «Syriza», kas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās saņēmusi otru lielāko balsu skaitu, otrdien tiks uzticēts uzdevums izveidot jauno Grieķijas valdību.

Pirmdien Grieķijas prezidents Karols Papulijs uzticēja valdības veidošanu konservatīvās partijas «Jaunā demokrātija» līderim Antonisam Samaram, tomēr jau tās pašas dienas noslēgumā Samars paziņoja, ka centieni panākt nacionālās glābšanas valdības izveidošanu beigušies bez rezultātiem.

«Jaunā demokrātija» nespēja pārliecināt par labu darbam kopīgā valdībā partijas, kas iebilst pret valsts vienošanos ar Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par tautsaimniecības glābšanu.

Tas nozīmē, ka tagad valdības veidošanas uzdevums tiks «Syriza», kuras līderis Aleksis Ciprs otrdien uzaicināts pie prezidenta, un viņam tiks dotas trīs dienas laika, lai izveidotu valdību.

Aizdevuma nosacījumi vedot valsti bankrotā

Ciprs jau paziņojis, ka centīsies izveidot kreisā spārna koalīciju, lai noraidītu aizdevuma vienošanās «barbariskos» nosacījumus.

«Mēs vēlamies izveidot valdību no kreisajiem spēkiem, lai izbēgtu no aizdevuma nosacījumiem, kas ved mūs bankrotā,» pirmdien paziņoja Ciprs.

Valdošie piedzīvo sakāvi

Jau ziņots, ka līdzšinējā koalīcija - «Jaunā demokrātija» un centriski kreisā Panhelēnisma Sociālistu kustība (PASOK) - jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 149 no 300 deputātu vietām, zaudējot vairākumu. Savukārt taupības pasākumu pretinieku partijām parlamentā ir 151 deputāts, bet arī šo partiju vidū panākt vienošanos būs tikpat kā neiespējami.

Komunisti (KKEP) jau noraidījuši jebkādus sadarbības piedāvājumus un pārējām taupības pasākumu pretinieku partijām nav pietiekami daudz vietu parlamentā, lai tās spētu izveidot kreisā spārna koalīciju bez lielāko partiju atbalsta.

Tas nozīmē, ka arī Cipra izredzes izveidot valdību ir ļoti vājas, ja vien viņam savu atbalstu nepiedāvās «Jaunā demokrātija» vai PASOK.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams