Sievietes noliek ziedus slaktiņa upuru piemiņai pie tiesas Oslo, kurā tiesā slepkavu Breivīku

Tūkstošiem norvēģu ceturtdien gatavojas iziet Oslo ielās, lai dziedātu bērnu dziesmiņu par mieru un brālību, ko norvēģu ekstrēmists Anderss Bērings-Breivīks nodēvējis par marksistisku smadzeņu skalošanu.

Protestētāji gatavojas sapulcēties pāris kvartālus no tiesas nama, kur noris Bēringa-Breivīka prāva. Viņi dziedās dziesmu autora Lillebjērna Nilsena «Varavīksnes bērnus», kas ir norvēģu versija par amerikāņu dziedātāja Pīta Sīgera 1971.gada dziesmu «My Rainbow Race».

Lillebjērna Nilsena dziesma Norvēģijā ir populāra.

«Es uzaugu ar šo dziesmu un esmu dziedājusi to saviem bērniem,» intervijā raidorganizācijai NRK norādīja viena no gaidāmās demonstrācijas organizētājām.

Bērings to saucis par «smadzeņu skalošanu»

«Bērings-Breivīks ir izmantojis to kā piemēru smadzeņu skalošanai, bet tā drīzāk ir piemērs pretējam,» atzīmēja Kristīne Bara, kas arī piedalās šā pasākuma organizēšanā.

«Mēs domājam, ka tā atspoguļo dažādību un iestājas par sabiedrību, kurā esam izvēlējušies dzīvot un ko Bērings-Breivīks un līdzīgi cilvēki vēlas noārdīt,» viņa piebilda.

Bērings-Breivīks pagājušā gada 22.jūlijā sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā. Pēc tam viņš devās uz Ūteijas salu, kur uzbruka valdošās Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnes dalībniekiem. Saskaņā ar oficiāli apstiprinātajiem datiem sprādzienā Oslo centrā gāja bojā astoņi cilvēki un vēl 30 guva ievainojumus; apšaudē Ūteijas salā viņš nogalināja 69 cilvēkus, bet vēl 67 tika ievainoti.

16.aprīlī ekstrēmists stājās tiesas priekšā.

Kritizē Norvēģijas skolas

Piektdien tiesā Bērings-Breivīks uzbruka Norvēģijas skolām un jo sevišķi Nilsenam, kuru nodēvēja par labu piemēru marksistam, kas iefiltrējies kultūras nozarē.

«Viņš raksta mūziku, kas tiek izmantota, lai skalotu bērniem smadzenes,» paziņoja Bērings-Breivīks.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO