Radošākās Latvijas pašvaldības, kas īstenojušas oriģinālus risinājumus vietējās attīstības sekmēšanā, stiprinot savu identitāti un veicinot sociālo un ekonomisko aktivitāti, ir Siguldas, Salacgrīvas un Rūjienas novads.

Radošākās Latvijas pašvaldības ir Siguldas, Salacgrīvas un Rūjienas novads

Kā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Linda Tilta, radošākās Latvijas pašvaldības šodien tika suminātas trīs kategorijās, sveicot pirmo trīs vietu ieguvējus republikas pilsētu un lielo novadu kategorijā, vidējo novadu kategorijā un mazo novadu kategorijā.

Republikas pilsētu un lielo novadu kategorijā pirmā vieta piešķirta Siguldas novadam par atvērtību un prasmi izmantot iedzīvotāju radošās idejas pašvaldības attīstības veicināšanā, otrā vieta piešķirta Valmieras pilsētai par atvērtā pirmkoda programmatūras izmantošanu pašvaldības ikdienas funkciju veikšanā un pakalpojumu sniegšanā, savukārt trešā vieta piešķirta Dobeles novadam par oriģinalitāti pašvaldības tēla veidošanā un atpazīstamības veicināšanā, sadarbojoties ar iedzīvotājiem un dažādu nozaru pārstāvjiem.

Vidējo novadu kategorijā pirmo vietu ieguvis Salacgrīvas novads par oriģinālajiem risinājumiem, veicinot jauniešu iesaisti darba tirgū, otro vietu ieguvis Salaspils novads par unikālu pieeju sabiedrības iesaistīšanai lēmumu pieņemšanā, nodrošinot plašu sabiedrisko organizāciju un interešu grupu pārstāvniecību pašvaldībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, savukārt trešo vietu ieguvis Babītes novads par netradicionālu risinājumu kultūras pasākuma organizēšanā un īstenošanā.

Savukārt mazo novadu kategorijā pirmo vietu ieguvis Rūjienas novads par jaunu sadarbības formu izveidi starp pašvaldību, tās iedzīvotājiem, amatniekiem un uzņēmējiem, veicinot savas identitātes nostiprināšanu caur kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu un sekmējot uzņēmējdarbību. Otro vietu šajā kategorijā ieguvis Skrundas novads par oriģinālu pieeju vietējās identitātes stiprināšanā, prasmīgi attīstot atpazīstamu pašvaldības vizuālo tēlu, savukārt trešo vietu ieguvis Priekules novads par efektīviem risinājumiem vides sakopšanā, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu.

Speciālbalvas par radošiem risinājumiem šodien saņēma arī Jaunpils novada Viesatas pagasta bibliotēka, Ventspils attīstības aģentūra, Kurzemes filharmonija, Vecumnieku mūzikas un mākslas skola, Druvienas pamatskola, Gulbenes novada Tirzas pamatskola, Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs, Alojas kultūras nams, Bauskas novada izglītības pārvalde, Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas centrs un Carnikavas, Līvānu un Rugāju novada pašvaldības.

Kopumā balvai VARAM saņēma 75 veiksmes stāstus, ko īstenojuši enerģiski un aizrautīgi cilvēki, aktīvi piedaloties un ticot sava ciema, pagasta, novada un reģiona attīstībai.

Sprūdžs: pašvaldībās ir spēcīgi, domājoši un radoši cilvēki

Latvijas pašvaldībās ir spēcīgi, domājoši un radoši cilvēki, kas apliecina, ka Latvijas nākotne ir ne tikai galvaspilsētā Rīgā, piektdien radošāko pašvaldību apbalvošanas pasākumā teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Zatlera Reformu partija).

Šogad dibinātās balvas mērķis ir parādīt, ka pieprasījums pēc radošuma un inovācijām pieaug ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī publiskajā pārvaldē – gan valsts, gan pašvaldību līmenī, sacīja ministrs.

Viņš atzina, ka sākotnēji Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) bažījusies par to, kāda būs pašvaldību atsaucība ministrijas rosinātajam konkursam par radošāko pašvaldību.

«Tāpēc mēs bijām pārsteigti un gandarīti, saņemot 75 pieteikumus. Bija ļoti sarežģīti tos izvērtēt, jo bija ļoti, ļoti daudz labu ideju,» slavēja Sprūdžs.

Viņš solīja, ka radošāko pašvaldību konkursa tradīcija nākotnē tiks attīstīta, un pauda cerību, ka tā kļūs par regulāru sacensību pašvaldību starpā.

Radošuma balva tika pasniegta radošās darbības nedēļas «RADI!» ietvaros. Šāda iniciatīva tiek īstenota pirmo reizi; tā izveidota, lai atrastu un visas Latvijas mērogā popularizētu pašvaldību radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus gan ikdienas darbā, gan attīstības procesu virzīšanā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams