Īsi pirms plkst. 9 sākusies biedrības «Apvienība pret nacismu» organizētā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Ziedu nolikšanā piedalījās aptuveni divi desmiti cilvēku, novēroja TVNET.

Ap Brīvības pieminekli apjoztas barjeras un notiekošo vēro simtiem policistu.

Aktivitātes pie pieminekļa piesaista arī garāmgājēju uzmanību, taču liela pulcēšanās pie pieminekļa nenotiek.

Nolikuši ziedus, cilvēki aprunājās ar daudzajiem klātesošajiem žurnālistiem.

Policisti izturas korekti un notiekošo vēro no malas. Nekādus komentārus žurnālistiem viņi nesniedz - tas neesot ļauts.

Pie pieminekļa arī Ždanoka

Līdz ar biedrību «Apvienība pret nacismu» pie Brīvības pieminekļa ziedus nolika arī Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. Viņa izteicās, ka šāda rīcība nav vērsta pret leģionāriem, bet gan domāta kā cieņas izrādīšana nacisma noziegumos bojāgājušajiem un cietušajiem.

Skarbāks izteikumos bija Vīzentāla centra vadītājs Efraims Zurovs, kurš paziņoja, ka «tāda brīnišķīga pilsēta kā Rīga diemžēl ir vienīgā, kurā šajā dienā virmo nostalģija pēc fašisma».

Interesanti, ka pie pieminekļa ieradušies vairāki Valsts imigrācijas dienesta pārstāvji - vismaz par to liecina uzraksts uz viņu apģērba, novēroja TVNET.

Notiks dažādi pasākumi

16.martā paredzēti vairāki leģionāru pieminētāju un viņu pretinieku pasākumi.

Plkst. 10 Rīgas Domā notiks Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienas dievkalpojums. Biedrības «Daugavas Vanagi», «Daugavas Vanagu» Limbažu nodaļas un «Gustava Celmiņa centra» biedri no plkst. 10 līdz 13 dosies gājienā pa maršrutu Doma laukums-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības piemineklis.

Uldis Freimanis no plkst. 11 līdz 14 piketēs pie Laimas pulksteņa, lai pieminētu Baigā gada staļinisma upurus.

«Apvienības pret nacismu» pārstāvji plkst. 8.45 noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot nacisma upurus. Savukārt plkst. 9 viesnīcā «Royal Hotel FG», Kaļķu ielā 28, 7. stāvā, notiks apaļā galda diskusija par nacisma atdzimšanu Latvijā.

Pie Brīvības pieminekļa iepretim Bastejkalnam plkst. 10.30 «Apvienība pret nacismu» rīkos protesta akciju pret nacisma atdzimšanu un «Waffen SS» gājienu Rīgā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO