Par "Nordea" Rīgas maratona uzvarētāju svētdien vīriešu konkurencē kļuva Baltkrievijas sportists Oļegs Gurs, bet sieviešu konkurencē nepārspēta palika baltkrieviete Katarina Demidova, informēja maratona organizatori.

42,195 kilometrus garo maratona distanci Gurs veica divās stundās, 18 minūtēs un 35 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Riks Ceilemans no Beļģijas, bet trešo vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Raivis Zaķis, kurš finišēja pēc divām stundām, 28 minūtēm un 19 sekundēm. Kā labākais no Latvijas maratonistiem viņš saņēma čeku 3000 eiro vērtībā.

Savukārt Demidova maratona distanci veica divās stundās, 47 minūtēs un 30 sekundēs, aiz sevis atstājot somieti Kirsi Kovaču un Krievijas pārstāvi Mičelu Mišelu. Labākā no Latvijas maratonistēm bija Irina Štūla-Pankoka.

Pusmaratona - 21,097 kilometru - distancē ātrākais bija kenijietis Žoels Kosgei Komens. Labākie no Latvijas skrējējiem bija Daniela Fetcere, kura finišēja pirmā sieviešu konkurencē, un Mareks Florošeks, kurš izcīnīja otro vietu vīriešu konkurencē. Viņi abi nopelnīja 2000 eiro prēmijas.

Savukārt par minimaratona - piecu kilometru - uzvarētāju kļuva Latvijas sportists Edgars Šumskis, aiz sevis atstājot Dmitriju Serjoginu un Aigaru Matisonu. Savukārt dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca Dace Reizupa. Otrajā vietā ierindojās Elizabete Priekule, bet trešo vietu izcīnīja Tatjana Aņisimova.

Pēc rīkotāju sniegtās informācijas "Nordea" Rīgas maratonam bija pieteikušies 8593 dalībnieki no 35 valstīm, kas ir par 3300 dalībniekiem vairāk nekā pagājušajā gadā.

Visvairāk dalībnieku pieteikušies piecu kilometru minimaratona distancei - tajā piedalījās 5966 cilvēku. Pusmaratonu skrēja 1604 dalībnieki, bet maratonu - 649 dalībnieki.

Visvairāk dalībnieku maratonam pieteikušies no Latvijas, kurai sekoja Somija, Lielbritānija, Igaunija, Itālija, Dānija, Lietuva, Vācija, Zviedrija, ASV, Polija un Beļģija.

Kā ziņots, "Nordea" Rīgas maratona jaunā trase lepojās ar startu 11.Novembra krastmalā, kas ir piemērotākā vieta Rīgas centrā tik liela dalībnieku skaita pulcēšanai. Jaunā starta vieta ne tikai uzlaboja trases caurlaidību, bet ļāva arī minimaratona skrējējiem izbaudīt iespēju skrējiena laikā šķērsot Vanšu tiltu.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un 2007.gadā ieguva nosaukumu "Nordea" Rīgas maratons. "Nordea" Rīgas maratons ir lielākais Baltijā, un pērn pasākums pulcēja vairāk nekā 5000 dalībnieku no 35 pasaules valstīm.

Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra "Nords Event Communications".