«WikiLeaks» publicējis ar ASV valdību saistītā informācijas analīzes uzņēmuma «Stratfor» epastus. Publikācijās apstiprinātas ziņas, ka pērn nogalinātajam teroristam Osamam bin Ladenam bijuši regulāri kontakti ar Pakistānas slepenajiem dienestiem, un tie ļoti labi zinājuši par terorista uzturēšanos šajā valstī, raksta «Daily Telegraph».

Epasti «WikiLeaks» rīcībā nonāca pēc tam, kad uzņēmuma epastus nedrošo paroļu dēļ ieguva hakeru apvienība «Anonymous».

Saskaņā ar vienu no publiskotajiem epastiem «Stratfor» darbinieki iepazinušies ar bin Ladena slēpnī konfiscētajiem dokumentiem. Tajos atrodamā informācija liek domāt, ka par bin Ladena slēpšanos konkrētajā mājā zināja vismaz 12 Pakistānas Izlūkošanas aģentūras amatpersonas.

Epastā nebija minēti konkrētu amatpersonu vārdi, bet uzsvērts, ka šo informāciju ASV valdība varētu izmantot kā labu kaulēšanās instrumentu turpmākās sarunās ar Pakistānu.

ASV amatpersonas jau iepriekš publiski apsūdzējušas Pakistānu sadarbībā ar bin Ladenu, ko šī valsts kategoriski noliegusi.

«WikiLeaks» norāda, ka tās rīcībā nonākuši pieci miljoni stratēģiskās analīzes «Stratfor» darbinieku epasti. «Stratfor», kuras pakalpojumus informācijas analīzei par notikumiem ārvalstīs izmanto gan ASV slepenie dienesti, gan armija, lielās ietekmēs dēļ nereti dēvēts par «ēnu Centrālo izlūkošanas pārvaldi (CIP)».

Krievija prognozē Čavesa nāvi

Cita no epastiem publiskotā informācija savukārt atklāj to, ka Krievijas ārsti ar vēzi sirgstošajam Venecuēlas līderim Ugo Čavesam prognozē drīzu nāvi, raksta newsru.com.

Ja var ticēt «Stratfor» epastiem, konsultācijām par Čavesa veselību tikuši pieaicināti arī Krievijas mediķi. Čavess sirgstot ar resnās zarnas vēzi, un Krievijas ārsti viņam nāvi prognozējuši tuvākā gada laikā, nedodot gandrīz nekādas iespējas, ka viņš izdzīvotu.

Oficiāli zināms, ka Čavesam līdz šim veiktas jau vairākas operācijas. Pats viņš neatklāj, ar kādu vēža veidu sirgst, taču bijis spiests atzīt, ka pēc operācijām vēzis atkal atgriezies un nepieciešama atkārtota ārstēšana.

Izraēla uzbrukusi Irānas kodolcentriem

No epastiem tapis zināms, ka Izraēla pagājušajā gadā it kā veikusi veiksmīgu uzbrukumu slepeniem Irānas kodolobjektiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams