Donavā pēc nedēļas nogalē notikuša pēkšņa atkušņa peld ledus bluķi, kas Serbijā sadragājuši un nogremdējuši desmitiem kuģu, pontonlaivu un peldošo restorānu, bet daudzus citus aiznesuši pa straumi.

Gaisa temperatūra Serbijā, kas pagājušajā nedēļā bija nokritusies pat līdz -20 grādiem pēc Celsija, svētdien pieauga līdz +10 grādiem, izraisot vairāk nekā 30 centimetrus biezā ledus kušanu.

Kuģu un laivu īpašnieki Belgradas priekšpilsētā Zemunā straujās ledus pārvietošanās dēļ lielākoties nespēja izglābt savu īpašumu un ir cietuši zaudējumus simtiem tūkstošu eiro apmērā.

Serbijas varas iestādes pirms tam sala laikā bija lietojušas ledlaužus Donavas, Savas un Tisas upē, bet ledus tur veidojās pārāk ātri un 8.februārī tika pārtraukta satiksme visos ūdensceļos.

Serbijā pēdējās nedēļās sals ir prasījis vismaz 20 cilvēku dzīvības un nodarījis šai valstij zaudējumus 500 miljonu eiro (350 miljonu latu) apmērā.

Serbijas valdība pirmdien apsvēra iespēju atcelt ārkārtas stāvokli, kas pirms divām nedēļām tika noteikts elektroenerģijas taupīšanas labad, un ļaut glābējiem atvērt autoceļus un piegādāt pirmās nepieciešamības preces 70 tūkstošiem cilvēku, kurus sniegs un ledus ir bloķējuši lauku rajonos.

Vācijas dienvidos, kur atrodas Donavas izteka, šī upe ledus dēļ vēl arvien ir bloķēta iekšzemes kuģu satiksmei tāpat kā vairākas mazākas upes un kanāli.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO