Bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, kas šobrīd izcieš tiesas piespriesto cietumsodu, pēc cietuma mediķu izrakstīto zāļu iedzeršanas 6.janvārī zaudējusi samaņu un nav varējusi atgūt spēkus vēl divas stundas, otrdien pavēstīja viens no tuvākajiem Timošenko atbalstītājiem politiķis Oleksandrs Turčinovs.

Kā liecina pieejamā informācija, Timošenko bija izrakstītas zāles pret saaukstēšanos.

«Viņa noģība tūliņ pēc zāļu iedzeršanas,» žurnālistiem pavēstīja Turčinovs.

Politiķis pārmet Ukrainas varasiestādēm centienus slēpt informāciju par Timošenko patieso veselības stāvokli un pieļauj, ka to mērķis ir panākt, ka bijusī valdības vadītāja nomirst cietumā.

«Ukrainas vadība cenšas fiziski iznīcināt Jūliju Timošenko,» apgalvo Turčinovs.

Timošenko atbalstītāji par notikušo uzzinājuši tikai tad, kad ieslodzītajai politiķei bija ļauts tikties ar advokātu.

Kā ziņots, Timošenko tika apcietināta 2011.gada 5.augustā. Savukārt 11.oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju.

Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai «Naftogaz» nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (100 miljonu latu) apmērā, un uzdeva bijušajai premjerministrei kompensēt zaudējumus pilnā apmērā.

Pret Timošenko sāktas arī vairākas citas atsevišķas lietas, kurās viņa apsūdzēta par ienākumu slēpšanu, valsts līdzekļu piesavināšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Tas nozīmē, ka viņai nāksies palikt cietumā arī tad, ja tiesa grozīs sākotnējo spriedumu par septiņu gadu cietumsodu.

Timošenko savu vajāšanu vērtē kā politisku atriebību, ko pret viņu izvērš prezidents Viktors Janukovičs pēc viņa uzvaras 2010.gada valsts galvas vēlēšanās.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams