Chrysler LLC Detroitas auto šovā vienlaikus prezentēja četrus uz sērijveida automašīnu bāzes izgatavotus elektroautomobiļus. Viens no tiem, 200C EV, ieguva izstādes labākā elektroautomobiļa titulu.

Chrysler komunikāciju vadītājs Džims Press norādīja, ka 200C un citu elektroautomobiļu prezentācija "liecina par pastāvīgām investīcijām nākotnē".

Stilīgais konceptauto ir aprīkots ar tādu pašu universālo elektropiedziņas sistēmu, kāda uzstādīta arī citos Detroitas izstādē izliktajos un ražošanai paredzētājos Chrysler elektroautomobiļos, tostarp minivenā Town & Country EV, Jeep Wrangler Unlimited EV un Jeep Patriot EV.

Chrysler izrādīja arī uz Lotus Exige bāzes izstrādāto Dodge Circuit EV ar elektriskajiem spraudkontaktiem, kura iespējamais nobraukums ir robežās no 240 līdz 320 km. Lai arī auto būvēts uz Lotus bāzes, tam ir Dodge raksturīgais krusteniskais radiatora režģis un citi Dodge markas dizaina elementi.

Dodge Circuit EV
Town & Country, Circuit un Wrangler Unlimited versijas publiski tika izrādītas pērnā gada vasarā, bet Patriot atver pavisam jaunu lapu ENVI modeļu portfolio, kas ir Chrysler videi draudzīgo automašīnu ražošanas virziens un savu nosaukumu ir ieguvis no vārda "environment" ("vide" tulk. no angļu val.) pirmajiem četriem burtiem.

2010. gadā Chrysler plāno sākt vismaz viena elektroautomobiļa ražošanu un ir iecerējis, ka līdz 2013. gadam tam sekos vēl vismaz trīs elektroautomobiļu modeļi.

Chrysler 200C EV
"Chrysler plašais elektromobiļu prototipu klāsts skaidri parāda, ka mēs apņēmīgi virzāmies uz to, lai elektroautomobiļi nonāktu mūsu klientu rokās," sacīja Chrysler produktu attīstības viceprezidents Frenks Klegons.

Lai gan jaunais 200C EV Concept vēl tik drīz netiks nodots ražošanā, šis aizmugures piedziņas četrvietīgais sedans, kas spēj attīstīt 0-96 km/h lielu ātrumu 7 sekundēs, ir līdz šim visprogresīvākā ENVI tehnoloģiju izpausme. Chrysler apgalvo, ka šī koncepcija sniedz skaidru priekšskatu par to, ko mēs redzēsim Chrysler nākamās paaudzes sporta sedanā.

Izveidots uz aizmugures piedziņas pilnizmēra Chrysler 300C sedana saīsinātas versijas bāzes, vidējās klases 200C EV ir sedans, kas sevī apvieno gan stilu, veiktspēju un komfortu, gan atbilst videi draudzīgu autobraucēju prasībām.

Chrysler 200C EV
"Chrysler 200C EV iemieso mūsu nerimtīgo vēlmi rast risinājumu problēmām, apvienojot augstākos sasniegumus inženierzinātnē un automobiļu projektēšanā," teica Chrysler projektēšanas viceprezidents Ralfs Džilliss. "Ar 200C EV palīdzību mēs spējām maksimāli palielināt ENVI piedziņas efektivitāti, izveidojot pārsteidzoši aerodinamisku ("wind-cheating") transportlīdzekļa virsbūvi, vienlaikus izraujoties nākotnē ar avangardisku interjeru un progresīvu iebūvēto sakaru sistēmu."

Interjerā nav slēdžu un sviru, jo visas transportlīdzekļa funkcijas ir vadāmas, izmantojot skārienjutīgu paneli, pasažiera pusē iebūvētu "techno-leaf" multivides ekrāna daļu un panelī noslēpjamu datoru.

Chrysler apgalvo, ka 200C EV, tāpat kā pārējās ENVI tehnoloģiju automašīnas, arī var nobraukt līdz pat 65 km ar vienu akumulatora uzlādi, savukārt mazs benzīna dzinējs un automašīnas elektroģenerators ražo elektrību, ar kuras palīdzību nobrauktais attālums var sasniegt 650 km.

Jeep Patriot EV
Citi Chrysler piedāvātie ENVI tehnoloģiju transportlīdzekļi ir šādi: Jeep Patriot EV - kompakta priekšpiedziņas sporta automašīna, kas aprīkota ar ENVI universālo elektropiedziņas sistēmu. Jeep Wrangler Unlimited EV izmanto universālo elektropiedziņas sistēmu apvidus automašīnā. Lai gan Detroitā tiek izrādīta tikai 4x2 piedziņas versija, tiek izstrādāts arī 4x4 versijas modelis. Chrysler Town & Country EV - praktisks, septiņvietīgs minivens ar priekšējo piedziņu un tādu pašu universālo elektropiedziņas sistēmu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams