Nekā personīga svētdien vēstīja, ka viens no jaunākajiem atklājumiem ir par to, ka par Neo dēvētā hakera rīcībā bijuši privātpersonu dati un ziņas par viņu ieņēmumiem.

Starp Neo pievāktajiem dokumentiem nav amatpersonu algas vien - tur ir arī deklarāciju nepubliskojamās daļas, kas skar, piemēram, tiesnešu ģimenes locekļus, ir arī parastu komercuzņēmumu PVN deklarācijas, kas nav domātas citu acīm. Neo solījās tās nepubliskot, bet policija virtuālā personāža solījumus neuzskatīja par pietiekamiem. Arī Ilze Nagla policijas izpratnē ir pilsone Nagla, kas kaut kādā mērā ir līdzdarbojusies Neo stāstā, iespējams, izdomājusi 4tās tautas atmodas armiju. Policijas priekšnieks raidījumam ironiski apgalvo, ka „katrā ziņā policija Neo nav izgudrojusi”.

Kratīšana žurnālistes dzīvoklī nebija saistīta ar policijas vēlmi atrast Neo. Neo, īstajā vārdā Ilmāru Poikānu, policija bija izskaitļojusi jau ziemā, tika savākti pierādījumi, pētīti Neo sakari ar citiem iespējamajiem līdzdalībniekiem - šajā gadījumā ar mūsu kolēģi, žurnālisti Ilzi Naglu.

Policija apšauba Poikāna teikto, ka viņš darbojies viens

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētnieka Ilmāra Poikāna, kas plašākai sabiedrībai pazīstams arī kā Neo, teikto, ka viņš bijis viens, liek apšaubīt viņa paziņu tuvība ar VID datubāzi, piektdien rakstīja laikraksts "Diena".

Poikāns pagaidām ir vienīgais aizdomās turētais kriminālprocesā, apstiprināja Valsts policijā. Lietas izmeklēšana turpinās, tāpēc nekad nevar apgalvot, ka lietā neparādīsies arī citi aizdomās turētie, piebilda policijā. Par to, ka Neo varētu būt līdzzinātāji, liecina iepriekš gan viņam tuvo cilvēku izteiktās versijas, gan arī pašas 4ATA informācija.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams