Kolumbijas komunistu teroristu organizācija FARC otrdien no gūsta atbrīvoja pirms 12 gadiem nolaupītu karavīru, informēja Sarkanā Krusta pārstāvis.

Pēc viņa vārdiem, tā bijusi "veiksmīga operācija". Seržants Pablo Emilio Monkajo tika sagaidīts Kolumbijas džungļos un ar helikopteru nogādāts pie savas ģimenes Florensijā, 580 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Bogotas.

"Jūs nezināt, cik ļoti priecājos atgriezties civilizācijā," sacīja Monkajo, izkāpdams no helikoptera un apskaudams savu tēvu.

32 gadus vecais Monkajo ir otrais gūsteknis, par kura atbrīvošanu bija vienojusies FARC un senators Pjedads Kordoba.

Svētdien pēc gandrīz gadu ilga gūsta tika atbrīvots 22 gadus vecais kaprālis Daniels Kalvo.

Monkajo atbrīvošanā lielu lomu spēlēja viņa tēvs Gustavo Monkajo, kurš, saslēdzies ķēdēs, vairākus gadus ceļoja pa Kolumbiju, pievēršot sabiedrības uzmanību sava dēla nelaimei. Viņu dēvēja par "Miera staigātāju". Ar savu lūgumu Monkajo vecākais vērsās pie Venecuēlas un Ekvadoras, arī Francijas, Spānijas un Vācijas. 2007.gadā viņš Vatikānā tikās arī ar Romas pāvestu.

Pēc atbrīvošanas bijušais gūsteknis pateicās Dievam un "tēvam par titānisko, nenogurstošo darbu".

Monkajo atbrīvošanu jau apsveicis Kolumbijas prezidents Alvaro Uribe. "Mēs priecājamies par seržanta Monkajo atgriešanos un apsveicam viņa ģimeni. Kolumbija ar atvērtām rokām sagaida ikvienu, kas atgriežas no gūsta, un stingri nosoda sagūstītājus," sacīja Uribe.

FARC nesen paziņoja, ka vairs neatbrīvos nevienu gūstekni, līdz Uribes konservatīvā valdība neatbrīvos 500 FARC kaujiniekus. Uribe ir atteicies grupējuma gūstekņus apmainīt pret apcietinātajiem nemierniekiem.

Lēš, ka FARC gūstā līdz ar civiliedzīvotājiem atrodas arī 21 kareivis un policisti.

Monkajo nolaupīja 1997.gada 21.decembrī. Viņš ir viens no visilgāk gūstā turētajiem ķīlniekiem. Tai pašā dienā FARC sagūstīja arī kareivi Libio Hosē Martinesu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO