100. zelta medaļu ziemas olimpisko spēļu vēsturē savai valstij ceturtdien izcīnīja Norvēģijas biatloniste Tūre Bergere, kura Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja 15 kilometru klasiskajā distancē. Labākā no latvietēm bija izlases līdere Madara Līduma, kas ieņēma 67. pozīciju.

Papildināts viss teksts.

Visām četrām Latvijas biatlonistēm šaušanā bija pārāk daudz kļūdu, lai saglabātu izredzes uz augstu vietu, kas ļautu pakāpties augstāk par septīto desmitu.

Līduma ar sešām kļūdām ierindojās 67. vietā, Gerda Krūmiņa ieņēma 69. vietu, Līga Glāzere finišēja 78. pozīcijā, bet Žanna Juškāne ierindojās 84. vietā 87 dalībnieču konkurencē.

Olimpiskā čempione Bergere 20 šāvienos kļūdījās tikai reizi un finišu sasniedza pēc 40 minūtēm un 52,8 sekundēm. Viņas triumfs padarīja Norvēģiju par pirmo valsti, kam ir 100 zelta medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt Kazahstāna un Baltkrievija tika pie pirmajām godalgām Vankūverā. Kazahstānas biatloniste Jeļena Hrustaļova no Bergeres atpalika par 20,7 sekundēm un ieguva sudraba medaļu, bet bronzu izcīnīja baltkrieviete Darja Domračova, zaudējot čempionei 28,2 sekundes.

Madara Līduma / Foto: LOK/LETA

Līdz finišam Līduma nopelnīja vēl trīs soda minūtes par vienu kļūdu šaušanā guļus un diviem nesašautiem mērķiem stāvus. Finišā Līduma no Bergeres atpalika vairāk nekā sešarpus minūtes. Krūmiņai bija četras soda minūtes, Glāzerei - piecas, bet Juškānei - septiņas kļūmes šaušanā.

Latvijas biatlonistēm pieticīgie līdzšinējie rezultāti neļaus piedalīties olimpisko spēļu pēdējās individuālajās sacensībās ar kopēju startu.

Vēl šovakar plkst. 23.00 pēc Latvijas laika klasiskajā distancē (20 km) sacentīsies vīrieši. Latviju šajā distancē pārstāvēs Kaspars Dumbris, Edgars Piksons, Kristaps Lībietis un Ilmārs Bricis.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams