Neveiksmīga šaušana no stāvus pozīcijas otrdien olimpiskajās spēlēs Vankūverā Ilmāram Bricim neļāva ierindoties augstāk par 32. vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē. Otrs Latvijas pārstāvis Andrejs Rastorgujevs palika 58. vietā, bet par olimpisko čempionu kļuva Bjerns Ferijs no Zviedrijas.

Bricis, kurš sacensības sāka no 14. pozīcijas, pirmajās divās šautuvēs bija nekļūdīgs, taču augstāk viņam pakāpties neizdevās, jo arī konkurenti šāva ļoti labi un bija gana ātri trasē. Visu sabojāja šaušana stāvus, jo katrā ugunslīnijā Bricis pieļāva pa divām kļūdām, noslīdot uz 31. vietu pēc ceturtās šaušanas. Finišā Latvijas biatlona komandas līderis noslīdēja vēl vienu vietu zemāk.

No uzvarētāja Bricis atpalika par divām minūtēm un 36,5 sekundēm.

Ļoti slikti šāva arī Rastorgujevs, kurš pirmajās divās reizēs nopelnīja pa diviem soda apļiem, trešajā aizšāva garām trīs reizes, bet pēdējā vēl divas. Veicot deviņus soda apļus, Rastorgujevs, kurš sacensības sāka kā 50., palika trešais no beigām.

Cīņa par medaļām bija ļoti aizraujoša. Līdz pat pēdējai šaušanai līderis bija olimpiskais čempions sprintā Vensāns Žajs no Francijas, taču pēc tās viņš trasē devās soli solī ar Feriju, kurš trasē bija krietni ātrāks. Ferijs finišēja pēc 33 minūtēm un 38,4 sekundēm.

Līdz finišam Žaju apsteidza arī austrietis Kristofs Zumans, kurš, startējot no 12. pozīcijas, ieguva sudraba medaļu. Viņš no Ferija atpalika par 16,5 sekundēm, bet Žajs zviedram zaudēja 28,2 sekundes.

Tikai neveiksmīga šaušana pēdējā ugunslīnijā medaļu liedza izcīnīt slavenajam norvēģim Ulem Einaram Bjerndālenam, kurš pieļāva divas kļūdas un finišēja septītais.

Jau ziņojām, ka sacensībās sievietēm zelta medaļu izcīnīja vāciete Magdalēna Noinere, Madara Līduma izcīnīja 38. vietu, bet Gerda Krūmiņa ieņēma 57. pozīciju.

Kā ziņots, sprintā Bricis izcīnīja augsto 14. vietu, bet Rastorgujevs uzrādīja 50. labāko rezultātu. Savukārt abi pārējie latvieši - Kristaps Lībietis, Edgars Piksons labāko 60 sportistu skaitā nespēja iekļūt un iedzīšanai nekvalificējās.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams