Ja 10 kilometru sprinta distancē būtu izdevies šaut bez kļūdām, bija reāli iekļūt labāko trijniekā, pēc finiša žurnālistiem sacīja Latvijas biatlonists Ilmārs Bricis, kurš savās sestajās olimpiskajās spēlēs svētdien Vankūverā ar 14. vietu bija labākais no Latvijas un iekļuva to 60 skaitā, kas otrdien startēs sacensībās iedzīšanā.

"Speciāli garām nešāvu. Paša kļūdiņas tur bija tādas. Stāvus vispār es biju 100% pārliecināts, ka viņš ir [precīzs šāviens]," sacīja Bricis, kurš šaušanā pieļāva divas kļūdas.

Lai gan no rīta Vistlerā brīžiem pat uzspīdēja saule, sākoties sacensībām, sāka smidzināt lietus. Kad Bricis devās pirmajā šautuvē, sāka līt spēcīgāk un vēlāk lietus pārtapa slapjā sniegā. Praktiski līdz ar Briča finišu snigšana beidzās, taču slapjais sniegs spēcīgi ietekmēja sacensību rezultātus.

Jautāts, kā fiziski juties distancē, Bricis sacīja: "Viss tur bija ok. Protams, tas sniegs varēja sākt snigt vēlāk un ilgāk turpināt snigt, bet būtu es izšāvis nulli, es būtu minūti bijis ātrāk priekšā.. Pēdējā pusaplī slēpes apstājās, tas no sniega.. Trase palika lēnāka. Pēdējā nobraucienā vien sekundes 15, 20 palika kā minimums."

Bricis atzina, ka laikapstākļi būtiski ietekmējuši sacensību rezultātus un arī viņam bijušas iespējas sasniegt augstu rezultātu. "Ja es būtu bez soda apļiem, es būtu minūti priekšā. Ar to visu pietiktu." Pārjautāts, kam pietiktu, viņš noteica: "Visam, trijniekam noteikti."

Viņš arī atzina, ka iedzīšanas sacensībās noteicošais būs šaušanas precizitāte.

Jau ziņots, ka otrdien startam var gatavoties arī olimpisko spēļu debitants alūksnietis Andrejs Rastorgujevs, kurš ieņēma 50. vietu 88 dalībnieku konkurencē Vistleras olimpiskajā parkā.

Kristaps Lībietis finišēja 64. un Edgars Piksons 78. vietā un iedzīšanai nekvalificējās.

Par olimpisko čempionu kļuva Vensāns Žajs no Francijas, kurš šāva bez kļūdām un par 12,2 sekundēm apsteidza norvēģi Emilu Hegli Svendsenu, kurš mēroja vienu soda apli, bet bronzas medaļa tika horvātam Jakovam Fakam, kurš čempionam zaudēja 14 sekundes, šaujot nekļūdīgi.

Bricis uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 33,5 sekundes. Katrā šautuvē viņš kļūdījās pa reizei. Rastorgujevs Žajam zaudēja divas minūtes un 57,5 sekundes pēc trīs soda apļu veikšanas.

Pēc pirmās šautuves Bricis bija 21. vietā, pēc otrās - 16. Sparīgs uz distances beigām bija arī Rastorgujevs, kurš pēc pirmās šaušanas bija 75. vietā, bet pēc otrās - 56.

Neveiksmīgas sacensības bija par favorītiem uzskatītajiem. Norvēģis Ule Einars Bjerndālens palika aiz Briča - 17. vietā, ātrākais krievs Ivans Čerezovs bija desmitais, bet no vāciešiem Kristofs Stefans - 19. vietā.

Jau ziņots, ka sestdien pēc sprinta sacensībām sievietēm Gerda Krūmiņa un Madara Līduma nodrošināja tiesības startēt 10 kilometru iedzīšanas sacensībās, kas arī risināsies otrdien.

Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"


Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams