Par Vankūveras olimpisko čempionu 10 kilometru sprinta disciplīnā biatlonā vīriešiem negaidīti kļuva francūzis Vensāns Žajs, bet labākais no latviešiem bija izlases līderis Ilmārs Bricis, kurš izcīnīja 14. vietu un kvalificējās iedzīšanai.

24 gadus vecais Francijas pārstāvis šautuvē nepieļāva nevienu kļūdu un finiša līniju sasniedza pēc 24 minūtēm un 7,8 sekundēm, bet sudraba godalgu ieguva norvēģis Ēmils Hegle Svensens, kurš ar vienu kļūdu ugunslīnijā līderim zaudēja 12,2 sekundes.

Savukārt uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa horvāts Jakovs Faks, kas šāva bez kļūdām, uzvarētājam piekāpjoties par 14 sekundēm.

Ilmārs Bricis / Foto: LOK/LETA

Tikmēr Kristaps Lībietis pieļāva vienu kļūdu un finišu sasniedza trīs minūtes un 24,7 sekundes vēlāk nekā Žajs, kas viņam deva 64. vietu, bet Edgars Piksons no desmit mērķiem nenogāza divus (+4.15,2), ierindojoties 78. pozīcijā.

Jāatzīmē, ka brīžiem lielā sniegputenī Bricis apsteidza visus Vācijas sportistus, kā arī izcilo norvēģu biatlonistu Uli Einaru Bjerndālenu, kas ieņēma tikai 17. vietu.

Kā ziņots, dienu iepriekš 7,5 km sprinta sacensībās sievietēm negaidīti triumfēja slovākiete Anastasija Kuzmina, bet Latvijas biatlonistes ieņēma šādas vietas: Gerda Krūmiņa - 48., Madara Līduma - 57., Līga Glāzere - 69., Žanna Juškāne - 79.

16. februārī gan vīrieši, gan sievietes dosies trasē, lai noskaidrotu labāko iedzīšanas disciplīnā, kur kvalificējās labākie 60 dalībnieki no sprinta sacensībām. Dāmām starts gaidāms plkst. 20.30, bet kungiem plkst. 22.45 pēc Latvijas laika.