Ir gandrīz klāt brīdis, kad visu nāciju uzmanība divas nedēļas tiks pievērsta vienai pilsētai un tās apkaimei. Tam par iemeslu ir 21. Ziemas olimpiskās spēles, kuras lielu daļu pasaules labāko atlētu pulcēs Kanādas trešajā lielākajā pilsētā Vankūverā.

Olimpiskās spēles vienmēr ir piesaistījušas miljoniem lielu auditoriju, un katras valsts iedzīvotāji, kuru dalībnieki startē četrgades lielākajā ziemas sporta forumā, vienojas vienā veselā, lai turētu īkšķus par saviem tautiešiem. Bez izņēmuma tā tas būs arī šoreiz, kad ziemas sporta veidu pārstāvji cīnīsies par medaļām 15 sporta veidos un dažādās to disciplīnās, noskaidrojot labākos. 

Latviju pārstāvēs 58 sportisti

Latviju Vankūveras Olimpiskajās spēlēs, kas notiks no 12. līdz 28. februārim, pārstāvēs 58 sportisti deviņās sporta disciplīnās: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā. Sākotnēji bija paredzēts, ka uz Vankūveru dosies 59 sportisti, tomēr neizpildīto individuālo kvalifikācijas nosacījumu dēļ snovbordkrosā ārpus dalībniekiem palika snovbordists Toms Vasins.

Sastāvā iekļauti arī 45 apkalpojošā personāla darbinieki, tai skaitā treneri, tehniskie darbinieki, mediķi un delegācijas vadība.

Cerības uz medaļām mūsu skeletonistiem un bobslejistiem

Martins Dukurs / Foto: LOK/LETA

Tikmēr Swedbank aptauja liecina - 62% mūsu valsts iedzīvotāju tic, ka Latvijas sportistiem ir izredzes izcīnīt vienu vai divas medaļas. Jāatzīmē, ka lielākās optimistes ir sievietes. Tieši daiļā dzimuma pārstāves divas reizes biežāk nekā vīrieši (41% sieviešu pret 21% vīriešu) norādījušas, ka, viņuprāt, Latvijas olimpieši iegūs vienu vai divas medaļas.

Objektīvi vērtējot, latviešiem lielākās izredzes kāpt uz goda pjedestāla ir Martinam Dukuram un Jāņa Miņina bobsleja četriniekam. M. Dukura triumfu prognozē arī bukmeikeri, kuri savos secinājumos talantīgo Latvijas sportistu uzskata par galveno favorītu olimpiskajā Vistleras trasē skeletona sacensībās. Viņš aizvadītajā sezonā kļuva par Pasaules kausa (PK) ieguvēju un Eiropas čempionu, vistiešāk apliecinot iepriekš minēto.

Savukārt Jānim Miņinam ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi Vistleras trasē jau reizi ir izdevies uzvarēt, kad Latvijas pirmā ekipāža 2009. gada februārī bija ātrākā PK posma sacensībās. 

Hokeja izlasei priekšā grūtas cīņas

Kārlis Skrastiņš / Foto: LOK/LETA

Latvijas karogu nesīs Martins Dukurs

Šodien kļuva zināms, ka par Latvijas karognesēju Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā komandas sapulcē izraudzīts skeletonists Martins Dukurs. Latvieši dzīvos divos olimpiskajos ciematos Vankūverā un Vistlerā, kura no Vankūveras atrodas 120 km attālumā. 

Latvijas pārstāvji Vankūveras olimpiskajās spēlēs*

Hokejs: vārtsargi - Edgars Masaļskis, Ervīns Muštukovs, Sergejs Naumovs; aizsargi - Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš, Arvīs Reķis, Georgijs Pujacs, Kārlis Skrastiņš, Oskars Bārtulis; uzbrucēji - Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Gints Meija, Herberts Vasiļjevs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Karsums.

Kamaniņu sports: Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Guntis Rēķis, Maija Tīruma, Anna Orlova, Agnese Koklača, Andris Šics/Juris Šics, Andrejs Bērze/Uldis Logins vai Oskars Gudramovčs/Pēteris Kalniņš.

Biatlons: Ilmārs Bricis, Andrejs Rastorgujevs, Edgars Piksons, Kaspars Dumbris, Kristaps Lībietis, Madara Līduma, Gerda Krūmiņa, Līga Glāzere, Žanna Juškāne.

Bobslejs: Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Intars Dambis, Edgars Maskalāns, Pāvels Tulubjevs, Raivis Broks, Mihails Arhipovs.

Kalnu slēpošana: Liene Fimbauere, Roberts Rode, Einārs Lansmanis vai Kristaps Zvejnieks.

Skeletons: Martins Dukurs, Tomass Dukurs.

Distanču slēpošana: Jānis Paipals, Anete Brice.

Šorttreks un ātrslidošana - Haralds Silovs.

Tās būs jau trešās Olimpiskās spēles, kuras uzņem Kanāda, - iepriekš organizēja 1976. gada Vasaras olimpiskās spēles un 1988. gada Ziemas olimpiskās spēles.

Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija risināsies 13. februārī no plkst. 4.00 līdz 7.00, bet noslēguma ceremonija gaidāma 28. februārī no plkst. 3.30 līdz 6.00 (abi laiki norādīti pēc Latvijas laika).  

Mēs, TVNET Sporta nodaļa, rūpēsimies par jums, lai pasniegtu aktuālāko un svaigāko informāciju par norisēm Vankūverā. Par jaunumiem, kas saistīti ar mūsu sportistu startiem, pasaules labāko atlētu sasniegumiem un citu noderīgu informāciju jūs varēsiet atrast speciāli šim pasākumam veidotā sadaļā - VANKŪVERA 2010.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams