Arī lielākais sašķidrinātās naftas gāzes tirgotājs SIA “Latvijas propāna gāze” (LPG), tāpat kā dabasgāzes kompānija "Latvijas gāze", uzskata, ka Latvijā gāzes balonu aprite netiek pienācīgi regulēta.

LPG raizējas, ka, iespējams, nekvalitatīvu gāzes balonu un arī nepareizas to lietošanas rezultātā šā gada nepilnos divos mēnešos ir zaudētas cilvēku dzīvības.

Uzņēmums atgādina un aicina ikvienu lietotāju pievērst uzmanību tam, ka katram balonam ir jābūt pievienotai lietošanas instrukcijai. Tajā jābūt norādītiem balona transportēšanas noteikumiem, iekārtu pievienošanas un atvienošanas prasībām, prasībām telpām, kurās uzstāda balonu, aizliegtajām darbībām un rīcībai ārkārtas gadījumos.

Tāpat balonam jābūt tā garantijas talonam.

"Diemžēl patērētājiem ir iespējams iegādāties arī nezināmas izcelsmes balonus, tostarp no ārvalstīm ievestus, kuru uzpildes un lietošanas nosacījumi nav zināmi, un tāpēc šie baloni var būt nedroši ekspluatācijā," norāda kompānija.

"Tirgotājiem būtu jāatbild gan par balonos iepildītās sašķidrinātās gāzes kvalitāti un kvantitāti, gan arī par gāzes balona tehnisko atbilstību drošām lietošanas prasībām. Tāpēc, mūsuprāt, patērētāju drošību varētu uzlabot, nosakot valstī vienotu gāzes balonu aprites, tai skaitā tirdzniecības un tās kontroles kārtību," uzskata kompānija.

Portāls TVNET jau vēstīja par "Latvijas gāzes" viedokli, ka regulārie gāzes balonu sprādzieni, kuri prasa arī cilvēku dzīvības un izposta mājokļus, saistīti ar kontroles trūkumu.

Dabasgāzes apgādes kompānijas "Latvijas gāze" preses sekretārs Vinsents Makaris portālam TVNET vakar atzina, ka "visus šos gadus nebija kontroles mehānisma, kas regulētu gāzes balonu uzpildi un piegādi". Tas esot Ekonomikas ministrijas lauciņš.

Ekonomikas ministrija komentāru par gāzes balonu tirgus uzraudzību vakar nesniedza, solot to darīt šodien.

Portāls TVNET jau vēstījis par dažādiem gāzes balonu sprādzieniem, kuros nereti iet bojā arī cilvēki, tiek iedragāta viņu veselība un izpostīti mājokļi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO