Ceturto ''Grand Slam'' tenisa turnīra ''Australian Open'' čempiontitulu šodien ieguva pasaules pirmā rakete šveicietis Rodžers Federers, kurš sacensību finālā ar 6:3, 6:4, 7:6(11) pieveica Lielbritānijas pārstāvi Endiju Mareju (5). Federeram tā ir sešpadsmitā ''Grand Slam'' uzvara viņa karjerā.

Pirmajā setā viss izšķīrās astotajā geimā, kad Šveices sportists lauza Mareja servi un izvirzījās vadībā (5:3), bet pēc tam pats savu servi nosargāja. Jāatzīmē, ka piektajā geimā britam bija 3 iespējas Federeru nobreikot, taču turnīra galvenais favorīts to neļāva.

Otrā seta trešajā geimā Federers ļoti pārliecinoši lauza sāncenša sevi, neļaujot tam uzvarēt pat vienā izspēlē. Turpinājumā katrs tenisists uzvarēja servējot, ar ko pietika, lai Federers svinētu panākumu ar 6:4, pa setiem 2:0.

Trešā seta otrajā geimā Merejs izcīnīja breikbumubu, tomēr pasaules vistitulētākais tenisists savu servi neatdeva un zaudēto atspēlēja. Taču sestajā geimā skots pirmo reizi savu pretspēlētāju nobreikoja un pārņēma vadību 4:2, pēc tam 5:2. Likās jau, ka seta uzvarētājs zināms, bet tā nedomāja 28 gadus vecais šveicietis, kurš atbildēja ar lauztu servi, izlīdzinot rezultātu.

Sets ievirzījās taibreikā, kur saistošā cīņā veiksmīgāks ar 13:11 bija Federers, tādējādi uzvarot spēlē trīs setos un iegūstot savu 16. ''Grand Slam'' turnīru trofeju.

Visā mačā, kas ilga 2 stundas un 41 minūti, Federers izpildīja 11 ''eisus'', savukārt Marejs savu pretinieku ar servi pārspēja 10 reizes.

Par uzvaru turnīrā pasaules ranga līderis saņēma 2000 punktu ATP reitingā, bet 4. raketei Marejam pienākas 1200 punkti.

Federeram tā bija jau 22. reize, kad viņš spēlēja kādā no četriem ''Grand Slam'' turnīra fināliem, bet trīs iepriekšējos ''Australian Open'' titulus viņš ieguva 2004., 2006. un 2007. gadā. Savukārt Marejs iepriekš Austrālijas kortos nekad nebija ticis tālāk par astotdaļfinālu.

Pusfinālā 22 gadus vecais skots ar 3:6, 6:4, 6:4, 6:2 pieveica sacensību 14. raketi horvātu Marinu Ciliču, savukārt Federers bez problēmām 6:2, 6:3, 6:2 guva uzvaru pār Francijas pārstāvi Žo Vilfrīdu Tsongu (10).