Venēcijas kinofestivālu šonedēļ atklās ar filmas "La La Land", kas saņēmusi vairākus "Oskarus", režisora Deimiena Šazela jaunāko darbu "First Man", pavēstīja festivāla organizētāji.

Šī filma ir stāsts par leģendāro astronautu Nīlu Ārmstrongu, kas 1969. gadā kļuva par pirmo cilvēku, kurš izkāpis uz Mēness.

"Tas ir personīgs, fascinējošs un oriģināls darbs, kas apstiprina vienam no mūsdienu amerikāņu svarīgākajiem režisoriem piemītošo lielo talantu," sacīja festivāla direktors Alberto Barbera.

Pēc Holivudas mūzikla "La La Land", kas 2017. gadā ieguva sešus "Oskarus", filmā "First Man" Šazels atkal strādā kopā ar Raienu Goslingu. Viņš filmā atveidos Ārmstrongu.

Raiens Goslings (Ryan Gosling) un Emma Stouna (Emma Stone) filmas "La La Land" pirmizrādē / Foto: Adam Holt / REUTERS

Filmas pamatā ir Džeimsa R. Hansena sarakstītā Ārmstronga biogrāfija, bet scenārija autors ir Džošs Singers, kurš 2015. gadā saņēmis "Oskaru" par filmu "Spotlight".

Šazels atzina, ka jūtas pagodināts, atgriežoties prestižajā festivālā, kur "La La Land" tika izrādīta pirms diviem gadiem.

Festivāls tiks atklāts jau šovakar, 29. augustā.

Aprīlī organizētāji paziņoja, ka ar "Zelta lauvu" par mūža ieguldījumu tiks pagodināts kanādiešu režisors Deivids Kronenbergs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams