FOTO: SCANPIX

Meža ugunsgrēkos, kas plosās Grieķijā pie Atēnām, gājuši bojā vismaz 74 cilvēki un ievainoti vairāk nekā 187, no kuriem daudzi ir kritiskā stāvoklī, ziņo Grieķijas ugunsdzēsības dienesta amatpersonas.

Amatpersonas norāda, ka šis bojāgājušo skaits, domājams vēl nav galīgais, jo iespējamo upuru meklēšana turpinās.

Ugunsgrēki iznīcinājuši desmitiem māju, kā arī automobiļus, un pamudinājuši tūristus un vietējos iedzīvotājus glābties pludmalēs.

Zvejnieki, krasta apsardze un atpūtnieki gumijas laivās izglābuši vairāk nekā 700 cilvēku, kuri no liesmām glābušies pludmalēs un klintīs.

Vairāk nekā 300 ugunsdzēsēju, piecas lidmašīnas un divi helikopteri ir mobilizēti, lai risinātu "ļoti grūto" situāciju, paziņoja Atēnu ugunsdzēsēju priekšnieks Ahillejs Dzuvars.

Atikas reģionā, kur atrodas Atēnas, izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Pie Maratonas pilsētas vairāki iedzīvotāji glābās pludmalē, savukārt apmēram 600 bērnu tika evakuēti no brīvdienu nometnēm šajā rajonā.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs saīsināja savu vizīti Bosnijā, lai palīdzētu koordinēt ugunsdzēšanas operācijas apstākļos, kad nekontrolēti plosās vismaz trīs plaši ugunsgrēki.

Ciprs sacīja, ka "visi ārkārtas spēki ir mobilizēti" cīņai pret ugunsgrēkiem vismaz trīs frontēs.

Grieķija ir lūgusi citas ES valstis nosūtīt papildspēkus cīņai pret meža ugunsgrēkiem, paziņoja ugunsdzēsības dienesta preses sekretārs Stavrula Maliri.

Virziens spēcīgajam vējam un brāzmām bieži mainās, un tas jūtami apgrūtina ugunsdzēsēju pūliņus, norādīja varasiestādes. Gaisa temperatūra Grieķijā ir pieaugusi līdz apmēram plus 40 grādiem.

Naktī uz otrdienu lielu daļu ugunsgrēku izdevās pakļaut kontrolei, pateicoties vēja spēka noplakšanai.

Visvairāk bojāgājušo savās mājās un automašīnās atrasti Mati, 40 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Atēnām.

Pastāv bažas, ka galīgais bojāgājušo skaits var izrādīties lielāks, jo par daudzu cilvēku likteni nekādu ziņu nav.

"Tā ir nacionāla traģēdija," raidorganizācija ERT sacīja civilās aizsardzības pārvaldes amatpersona Joanna Cupra.

Otrdien ap rītausmu ugunsgrēki ap galvaspilsētu daudzviet turpinājās, nakts gaitā izraisījušies arī jauni ugunsgrēki.

"Trīs dažādās frontēs Atēnās vienlaikus izraisījās 15 ugunsgrēki," sacīja valdības preses sekretārs Dimitris Canakopuls, norādot, ka valdība lūgusi ASV piešķirt dronus, "lai varētu veikt novērošanu un pamanīt aizdomīgas aktivitātes".

Lai palīdzētu tiem, kas ir iestrēguši Rafinas ostā, vienā no vissmagāk skartajiem apvidiem netālu no Mati, iesaistīti deviņi krasta apsardzes kuģi, divi militārie kuģi un "vairāki desmiti privāto laivu", kurām palīdzību sniedza armijas helikopteri.

Evakuētie nogādāti viesnīcās un armijas nometnēs.

Sinoptiķi prognozē, ka laika apstākļi arī otrdien saglabāsies sarežģīti. Tiesa gan, Atēnās gaidāms lietus un temperatūras krišanās.

Ugunsgrēki Grieķijā vasaras mēnešos izraisījušies arī citus gadus, un tie bieži vien prasījuši cilvēku upurus.

Ugunsgrēkos 2007.gadā Evijas salā dzīvību zaudēja 77 cilvēki.

Grieķija cīņai ar ugunsnelaimi lūgusi Eiropas Savienības palīdzību.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO