Latvijai būtu nepieciešams rast līdzekļus papildu helikopteru iegādei lielāka mēroga ugunsgrēku dzēšanai,  teica Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

"Pie šāda ugunsgrēka jebkuras papildu tehnikas vienības iegāde, kura ir paredzēta meža ugunsgrēku dzēšanai, noderētu," teica Jaunķiķis.

Viņš arī atzina, ka ugunsgrēkā Valdgales pagastā atbildīgo dienestu, tostarp VMD rīcībā esošie resursi un ekipējums meža ugunsgrēku dzēšanā ir stipri patērēti un darbus veikt ir pagrūti, taču pagaidām dienestam izdodas ar tiem tikt galā.

Jaunķiķis piebilda, ka vienīgi pēc ugunsgrēka Valdgales pagastā nodzēšanas atbildīgie dienesti varēs izvērtēt to, ir vai nav nepilnības Latvijas spējā dzēst tik plaša mēroga vai sarežģītus ugunsgrēkus, kāds ir šis. "Pēc šāda mēroga ugunsgrēka dzēšanas pārskatīsim gan plusus, gan mīnusus, kas šāda mēroga ugunsgrēkiem ir tikai normāli. Ja kādi mīnusi tiks konstatēti, turpmāk centīsimies tos novērst un pilnveidot," viņš sacīja, pagaidām atturoties nosaukt konkrētas nepilnības.

Jau ziņots, ka Latvijas dienesti sadarbībā ar Lietuvas bruņoto spēku helikopteru plašo ugunsgrēku dzēš jau astoto dienu. Ugunsgrēks kūdras purvā izcēlās aizvadītās nedēļas otrdienas pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt starptautiskas palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai. Lai nodrošinātu nepārtrauktu dzēšanu no gaisa, Valsts ugunsdzēsība un glābšanas dienests (VUGD) pirmdien ir ievietojis Kopējā ārkārtas situāciju komunikācijas un informācijas sistēmā lūgumu pēc trīs helikopteriem.

Latvija ir lūgusi arī Baltkrievijas helikoptera palīdzību ugunsgrēka dzēšanai, jo citu ugunsgrēku dēļ arī Eiropas Savienības dalībvalstu resursi patlaban ir ierobežoti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams