Lietus, kas otrdien nolija Valdgales ugunsgrēka teritorijā, ugunsdzēsējiem nepalīdzēja gandrīz nemaz, jo šajā teritorijā kopš maija vidus nav bijis lietus un mežs ir kā pulvera muca, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" trešdienas rītā sacīja Valsts mežu dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš.

Kā ziņots, trešdien dzēšanā iesaistīsies arī Baltkrievijas lidaparāts.

Krēsliņš pastāstīja, ka šobrīd kopā ar kūdras purvu deg vairāk nekā 1000 hektāru liela platība, precīzu ciparu nosaukt grūti, jo ugunsgrēka iekšienē ir atsevišķas "saliņas", kuras nav izdegušas.

Krēsliņš uzskata, ka  aizdegšanās iemesls Valdgalē tomēr visdrīzāk ir iedzīvotāju lielā paviršība ar uguni mežā. Viņš aicināja cilvēkus, kas dodas uz mežu, atstāt mājās šķiltavas, cigaretes un sērkociņus. Tāpat iedzīvotājiem vajadzētu pievērst uzmanību, redzot kaut ko aizdomīgu, no kā mežs var aizdegties, piemēram, pamestu stikla pudeli.  

"Mežs ir liela bagātība, nodzēst to ir ļoti grūti," uzsver Krēsliņš.

Pēdējās dienās reģistrēti 26 aizdegšanās gadījumi Latvijas mežos.

Jau ziņots, ka Latvijas dienesti sadarbībā ar Lietuvas bruņoto spēku helikopteru plašo ugunsgrēku dzēš jau astoto dienu. Ugunsgrēks kūdras purvā izcēlās aizvadītās nedēļas otrdienas pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt starptautiskas palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai. Lai nodrošinātu nepārtrauktu dzēšanu no gaisa, Valsts ugunsdzēsība un glābšanas dienests (VUGD) pirmdien ir ievietojis Kopējā ārkārtas situāciju komunikācijas un informācijas sistēmā lūgumu pēc trīs helikopteriem.

Latvija ir lūgusi arī Baltkrievijas helikoptera palīdzību ugunsgrēka dzēšanai, jo citu ugunsgrēku dēļ arī Eiropas Savienības dalībvalstu resursi patlaban ir ierobežoti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams