Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis kādu dienu vēlas kļūt par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vērtīgāko basketbolistu, intervijā "The Players' Tribune" pauda latvietis.

Pašlaik 22 gadus vecais Porziņģis turpina atkopties no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, bet laukumā Ņujorkas «Knicks» basketbolists varētu atgriezties vien gada izskaņā.

«Es vienmēr kā joku saku, ka man un čempioniem ir īsa atmiņa, bet es pēc notikušā par lietām pārāk ilgi nemēdzu uztraukties. Vienkārši cenšos virzīties tālāk, un tāpat ir ar šo savainojumu. Video ierakstu, kā es guvu traumu, esmu redzējis tūkstošiem reižu. Pilnībā zinu, kā tajā brīdī jutos. Es nebiju spējīgs no tā izvairīties, tas vienkārši notika,» atzina latvietis.

«Rēta ceļgalā paliks, bet svarīgāk, ka nav paliekošu psiholoģisku seku. Kad atgriezīšos atpakaļ laukumā, nedomāšu par savu ceļgalu. Galvenā šī savainojuma sastāvdaļa ir tieši psiholoģiskā puse - ir svarīgi nezaudēt koncentrēšanos. Mēs smagi trenējamies, lai izietu laukumā un spēlētu pieci pret pieci, bet savainojuma ārstēšanas laikā tu cīnies vienatnē,» atzīmēja Porziņģis.

Daļu savas rehabilitācijas Porziņģis veica Spānijas granda Madrides «Real» bāzē.

«Galvenais iemesls, kāpēc vēlējos daļu ārstēšanās veikt Madridē, bija »Real« kluba piedāvātie apstākļi. Tie ir vieni no labākajiem pasaulē, ja ne paši labākie. Tur bija viss nepieciešamais, un nebija, par ko sūdzēties,» apmierināts bija Latvijas labākais basketbolists.

Porziņģis arī sacīja, ka šovasar vairāk pievērsies jogai.

«Pavisam godīgi, man nav nekādu baiļu par gūto savainojumu. Neesmu nobažījies. Kādu dienu vēlos kļūt par NBA vērtīgāko spēlētāju un labāko aizsardzības speciālistu. Šie joprojām ir mani mērķi. Ja ir gana daudz pārliecības par sevi un daudz strādāsi, lai kļūtu par labāku basketbolistu, tad kāpēc gan baidīties no neveiksmēm?» uzsvēra Porziņģis.

Šajās dienās Porziņģi apciemot dzimtajā Liepājā ieradies jaunais «Knicks» galvenais treneris Deivids Fizdeils.

Porziņģis, kurš aizvadīja vien nedaudz vairāk kā pusi sezonas jeb 48 spēles, bija rezultatīvākais komandas spēlētājs ar vidēji 22,7 gūtajiem punktiem. Viņš bija arī otrs labākais cīņā par atlēkušajām bumbām, vidēji mačā sakrājot 6,6 bumbas zem groziem. Tāpat viņš ar 2,4 bloķētājiem metieniem bija labākais komandā šajā rādītājā.

«Knicks» aizvadītajā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams