Piektdien Dienvidkorejā no Ziemeļkorejas ieradusies ASV militārā lidmašīna ar Korejas karā kritušo ASV karavīru mirstīgajām atliekām.

Kravas lidmašīna "C-17" ieradusies ASV militārajā bāzē Osanā, un vēlāk karavīru mirstīgās atliekas tiks nogādātas Havaju salās identifikācijai.

Ziemeļkoreja nodevusi 55 kritušo amerikāņu pīšļus, šādi izpildot daļu no vienošanās, kas tika panākta nesenajā ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna samitā Singapūrā.

No Ziemeļkorejas atlidojušās lidmašīnas priekšā Osanas bāzē bija nostādīta karavīru goda sardze. Karavīri no lidmašīnas iznesa 55 ar ANO karogiem pārsegtus zārkus un novietoja tos gaidošajās automašīnās.

Piektdienas misija tika īstenota pēc vairākām sarunu dienām, kurās piedalījās kopīgā ANO un ASV komanda.

Phenjana piekrita repatriēt ASV karavīru pīšļus 12.jūnijā Singapūrā notikušajā samitā.

Vēl pirms karavīru pīšļu repatriācijas Tramps tviterī pateicās Kimam.

"Amerikāņu karavīru mirstīgās atliekas drīz pametīs Ziemeļkoreju un tiks vestas uz Savienotajām Valstīm," tviterī ierakstījis Tramps. "Pēc ļoti daudziem gadiem šis būs liels notikums daudzām ģimenēm. Palies, Kim Čenun."

Repatriācija notiek laikā, kad abas Korejas un ASV atzīmē 65.gadadienu pamiera parakstīšanai, ar ko tika izbeigts Korejas karš.

Korejas pussalā 1950.-53.gada karā dzīvību zaudēja 35 000 amerikāņu. No viņiem aptuveni 7700 joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem, ieskaitot 5300 tikai Ziemeļkorejā vien, liecina Pentagona aplēses.

No 1990. līdz 2005.gadam no Ziemeļkorejas tika repatriētas 229 cilvēku mirstīgās atliekas, taču šīs operācijas tika apturētas pēc tam, kad Phenjanas kodolieroču programmas dēļ Phenjanas un Vašingtonas attiecības saasinājās.

Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmēja zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli, arī kaimiņvalsti Dienvidkoreju un ASV.

Augsta līmeņa sarunās tiek spriests par Ziemeļkorejas denuklearizāciju, ekonomisko atbalstu komunistu režīma pārvaldītajai valstij un miera līguma noslēgšanu abu Koreju starpā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams